Reklama
Rozwiń

M2M: nadzieja sieci komórkowych

Około 2 mln kart SIM działało w Polsce w grudniu 2012 roku w modelu M2M. Odpowiadały więc za około 8 proc. liczby całego segmentu post-paid. Zdaniem ekspertów polskie „machine to machine”, podobnie jak światowe może rosnąć w tempie 20-25 proc. rocznie. Przychód zależy od strategii i umiejętności operatorów na wygenerowanie wysokiej marży. Z najprostszych usług transmisyjnych trudno na nie liczyć

Publikacja: 29.03.2013 06:50

M2M: nadzieja sieci komórkowych

Foto: ROL

Na temat usług M2M (ang. machine to machine) powstało w ostatnich latach wiele raportów wypełnionych prognozami. Nie bez powodu, bo – jak podaje doradcza firma amerykańska Markets & Markets – to właśnie ostatnie 2–3 lata przyniosły tego typu rozwiązaniom dynamiczny rozwój.

Wiąże się to przede wszystkim z pojawieniem się usług w tzw. chmurze (ang. cloud computing) oraz popularyzacją smartfonów. Nie bez znaczenia dla rozwoju M2M były zmiany w prawie, m.in. dyrektywy unijne, które przyczyniły się do rozprzestrzenienia rozwiązań opartych na M2M w różnych sektorach gospodarki.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości