TP ogłosi rebranding w poniedziałek

-Zmiany, których się nie spodziewasz intrygują najbardziej –  takim hasłem grupa Telekomunikacji Polskiej buduje napięcie przed godziną zero: momentem, w którym ogłosi zmianę marki, pod którą sprzedaje usługi stacjonarne z TP na Orange. Chwila ta nastąpi w najbliższy poniedziałek, ale grupa TP przygotowywała się do niej już od dłuższego czasu.

Ze sklepowych szyldów i wystrojów salonów znika najstarszy telekomunikacyjny brand w kraju.  W warszawskich galeriach handlowych znak „TP” można jeszcze znaleźć, ale tylko na imitujących szyld przykryciach, łatwych do szybkiego zdjęcia.

Jak mówili dziennikarzom przedstawiciele TP, rebranding to nie tylko „malowanie” salonów.  – Za zamianą marki na Orange stoją pewne obietnice. Możemy śmiało patrzeć w przyszłość i mówić, że konsumenci wyniosą z naszej zmiany bardzo dużo. To połączenie usług i połączenie światów – przekonywał Paweł Patkowski, dyrektor marki, mediów i komunikacji grupy TP. Zdradził, że TP pracowała nad poprawieniem usługi telewizyjnej.

Menedżerowie firmy i współpracujący z nią przy rebrandingu audytor PwC zapewniają, że z czasem dla operatora będzie to zauważalna oszczędność.  Tyle, że jak szybko i jak duża – nie podano. Jednym ze źródeł będzie optymalizacja sięgających kilkaset milionów złotych budżetów marketingowych operatorów.   –  Nie doprowadzi ona do oszczędności już w tym roku – zastrzegał Patkowski.

Grupa widzi też dla siebie korzyści  w kilku innych elementach. Oszczędności np. we wspólnej wysyłce faktur za usługi.  – To kilka milionów złotych w skali roku – mówił Krzysztof Sieczkowski, odpowiedzialny za rozwój produktów w komórkowej części TP.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska cyfrowa? Katastrofalny dla nas ranking KE

W rankingu indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego DESI 2019 r. nasz kraj zajmuje ...

Rosyjska firma poskromi drony. Ogłuszą i odeślą

Specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie Kaspersky Lab w tym roku wyposaży odbiorców z Europy i ...

Intel inwestuje w robo-taksówki. To będzie rewolucja

Gigant na rynku chipów przejmuje Moovit, izraelskiego producenta aplikacji dla transportu publicznego. Ta niebagatelna ...

Zablokowali dziecięcy język programowania. „Antychińskie, upokarzające treści”

Chińscy nauczyciele programowania mają problem. Nie mogą już uczyć swoich podopiecznych języka programowania Scratch, ...

Pro-środowiskowa i tania utylizacja odcieków przemysłowych

Naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem dr. hab. prof. ucz. Łukasza Drewniaka ...

Wielki popyt na Sony PS5 w Polsce. Konsole zniknęły przed premierą

Choć dopiero w czwartek oficjalny start sprzedaży nowej wersji Play Station to cała polska ...