Rewolucja w zarządzie operatora sieci Play

Fotorzepa, Marta Bogacz

Hans Cronberg, Bartosz Dobrzyński i Jacek Niewęgłowski odejdą z zarządu P4, operatora sieci Play. P4 to trzon Play Communications notowanego na GPW. Z jednym wyjątkiem, są już następcy wieloletnich menedżerów komórkowej sieci.

Z końcem października  br. odejdą odpowiedzialny za marketing Bartosz Dobrzyński oraz Hans Cronberg, członek zarządu ds. techniki w Play. Z końcem stycznia przyszłego roku zarząd opuści Jacek Niewęgłowski, dyrektor ds. strategii komórkowej sieci – poinformowała dziś rada nadzorcza Play Communications za pośrednictwem giełdowego komunikatu operatora. Dobrzyński i Cronberg będą pracować dla P4 do końca roku. Niewęgłowski do końca stycznia 2019 r., ale – jak podano ma pozostać do dyspozycji firmy w charakterze doradcy.

O zmianach w zarządzie mówiło się od debiutu Play na GPW, gdy to kluczowi członkowie zarządu otrzymali sowite wynagrodzenie i stali się milionerami. Niektórzy – jak Bartosz Dobrzyński i Hans Cronberg – zaprzeczali, aby mieli rozstać się z telekomem.

Play jest przygotowany na tę zmianę. Spółka ogłosiła dziś nowy skład zarządu. Wszyscy nowi członkowie zarządu to awansowani, dotychczasowi menedżerowie niższego szczebla, bezpośrednio odpowiadający za obszary pozostawiane przez odchodzących.

Bartosza Dobrzyńskiego zastąpi od 1 listopada Michał Sobolewski, który pracuje dla Play od 2009 roku i odpowiada za Marketing konsumenckiej oferty produktowej. Miejsce Hansa Cronberga zajmie Michał Ziółkowski, związany z Play od powstania telekomu. Od marca 2017 r. jest odpowiedzialny za rozbudowę sieci. Wspierać go będzie w zarządzie Wojciech Danieluk (w Play od 2008 r., wcześniej w Ericssonie), który będzie odpowiadała za IT i transformację. To nowe stanowisko w zarządzie.

Jak widać nie powołano nowego członka zarządu ds. strategii. W firmie mówi się, że ta sytuacja może być permanentna.

W tym roku doszło do zmiany na stanowisku prezesa zarządu P4. Joergena Bang-Jensena zastąpił Jean-Marc Harion. Jak słyszymy, rewolucja w zarządzie P4 może być początkiem większych zmian w menedżerskiej kadrze operatora.

Mogą Ci się również spodobać

Alibaba uruchamia nowy kanał premium

W ramach swojej platformy Idle Fish chiński gigant otworzy miejsce, na którym firmy będą ...

Ameryka odcina rywali od sztucznej inteligencji

Administracja Trumpa podjęła kroki w celu ograniczenia eksportu sztucznej inteligencji do Chin i innych ...

Apple zabiera się z Chin. W tle wojna handlowa

iPady i MacBooki mogą być produkowane w Wietnamie. Koncern Apple zwrócił się do swojego ...

Chińczycy stworzyli grę, w której zabijasz protestujących w Hongkongu

„Wszyscy biją zdrajców” (z ang. Everyone Hit the Traitors) – pod takim tytułem na ...

Dowód szczepienia trafi na smartfon. Sprawdzą w samolocie i szkole

Użytkownicy smartfonów z logo nadgryzionego jabłka, którzy poddadzą się szczepieniu na Covid-19, otrzymają specjalne ...

Senator oskarża korporacje. „Miesięczna subskrypcja kosztuje więcej, niż zapłacili podatków”

Senator Bernie Sanders oskarżył serwis Netflix, że koszt najtańszej miesięcznej subskrypcji kosztuje w nim ...