Plus z Vodafone, T-Mobile z Mojio, czyli telekomy i producenci aut zbliżają się

Polkomtel, operator sieci Plus poinformował dziś o nowej usłudze, którą wprowadza w kooperacji z brytyjską Grupą Vodafone (telekom był niegdyś akcjonariuszem sieci Plus).

Chodzi o usługę „Internet w samochodzie”, w ramach której po zakupie specjalnych pakietów internetowych można w samochodzie korzystać z Internetu z wykorzystaniem Wi-Fi pojazdu.

Jak informują partnerzy, usługa jest obecnie dostępna w wybranych modelach samochodów Mercedes-Benz oraz Ford, a wkrótce będzie rozszerzona także o kolejne marki motoryzacyjne.

Wbudowana w samochodzie karta SIM i moduł łączności bezprzewodowej sprawiają, że używać można internetu LTE w Polsce i krajach partnerskich Europy.

Aby skorzystać z usługi należy podłączyć swoje urządzenie mobilne do samochodowego Wi-Fi zgodnie z instrukcją producenta samochodu i założyć konto na dedykowanym usłudze portalu, gdzie można kupować pakiety danych oraz kontrolować ich zużycie – wyjaśnia operator. Konieczna jest również weryfikacja tożsamości klienta i rejestracja w punktach obsługi klienta.

Usługa nie jest przy tym przypisana do danego samochodu, lecz połączona z kontem klienta.

Na próbę klient otrzymuje jednorazowy, bezpłatny pakiet danych. Po jego wykorzystaniu może wybierać spośród trzech pakietów:

* Na dzień: 3 GB na 24 godz. za 9 zł

* Miesięczny: 10 GB na 28 dni za 29 zł

Roczny: 100 GB na rok (365 dni) za 279 zł

Usługa „Internet w samochodzie” działa bez dodatkowych opłat roamingowych w większości krajów europejskich: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Usługa Plusa i Vodafone to już kolejny na naszym rynku przykład zbliżenia operatorów i branży auto-moto. W grudniu ub.r. T-Mobile Polska we współpracy z firmą Mojio z Kanady, wprowadził usługę Smart Car, czyli produkt pozwalający m.in. na monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów pojazdu, kontroli jego lokalizacji i tempa poruszania się.

Jest to rozwiązanie składające się z aplikacji mobilnej T‑Mobile Tracker oraz dedykowanego urządzenia wyposażonego w kartę Micro SIM, podłączanego do gniazdka OBD-II (On Board Diagnostics, posiadają go wszystkie samochody wyprodukowane po 2001 r.).

Mogą Ci się również spodobać

Chrzest bojowy polskiej telenauki. Ostra przeprawa

Środa była pierwszym dniem obowiązkowej nauki zdalnej, którą minister edukacji narodowej wprowadził specjalnym rozporządzeniem. ...

Wiceprezes Huawei zatrzymana w Kanadzie. Chiny protestują

Meng Wanzhou, wiceprezes i dyrektor finansowa chińskiego koncernu Huawei została zatrzymana w Kanadzie za ...

Netflix ratuje legendarne kino. Tilda Swinton: Wybudujcie całą sieć

Netflix przejął słynne kino na Manhattanie. Paris Theater znajduje się naprzeciwko hotelu Plaza i ...

Szał po sukcesie internetowej zbiórki na Wisłę

Rynek finansowania społecznościowego ma bardzo duży potencjał, o czym świadczy sukces sprzedaży akcji Wisły ...

Pierwszy na świecie komputer 5G

Przejście z sieci 3G na 4G LTE już odmieniło sposób korzystania ze smartfonów. Teraz ...