Grupa Cyfrowy Polsat zapłaci podatek od zysków z obligacji emitowanych w związku z przejęciem sieci Plus

Wynik netto grupy Cyfrowy Polsat za II kwartał br. obciąży 70,1 mln zł dodatkowego podatku od zysków z obligacji emitowanych przez spółki grupy w latach 2011 i 2012 – poinformował dziś Cyfrowy Polsat w komunikacie giełdowym.

Powołując się na przepisy obowiązujące od stycznia br., zmieniające Ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Ustawy Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw, Cyfrowy Polsat podał, że „zarząd spółki (…) podjął decyzję o wyborze i dokonaniu w terminie ustawowym zapłaty zryczałtowanej formy opodatkowania od odsetek lub dyskonta należnych od kilku serii obligacji.

Po pierwsze chodzi o obligacje emitowane przez Cyfrowy Polsat 20 maja 2011 r. i wykupione w 2014 r. (o nominale 350 mln euro). Po drugie o obligacje emitowane przez spółkę Spartan Capital Holding w 2012 roku i wykupione  w 2016 r. (o nominale 542,5 mln euro, 500 mln dol.  oraz 201 mln dol.).

Spartan Capital Holding pierwotnie był wehikułem założycieli Cyfrowego Polsatu, poprzez który Zygmunt Solorz i Heronim Ruta, przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, przejęli w 2011 r. Polkomtel, operatora sieci Plus.

Polkomtel z czasem wchłonął Spartana, przejmując także zaciągnięty przezeń dług.

„Wybór formy opodatkowania w postaci ryczałtu w wysokości 3 proc. podstawy opodatkowania dotyczy odpowiednich okresów odsetkowych wyżej wymienionych obligacji i jednorazowo obciąży linię „Koszty finansowe, netto” w skonsolidowanym rachunku zysków i strat Grupy Cyfrowy Polsat łączną kwotą 70,1 mln zł, pomniejszając tym samym skonsolidowany zysk netto w drugim kwartale 2019 roku” – podano.

Naliczony podatek zostanie zapłacony na rzecz Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie do dnia 31 lipca 2019 roku – podał Cyfrowy Polsat.

Mogą Ci się również spodobać

Dwucyfrowy wzrost sprzedaży muzyki. Napędza streaming i polscy twórcy

W pierwszym półroczu 2019 r. polski rynek muzyczny wzrósł o ponad 10 proc., osiągając ...

Rosja zakazuje sprzedaży urządzeń mobilnych bez rosyjskiego oprogramowania

W Rosji przyjęto ustawę zakazującą sprzedaży niektórych urządzeń, na których nie będzie zainstalowane rosyjskie ...

Wietnamscy hakerzy zaatakowali NBP

Serwery Narodowego Banku Polskiego wcale nie należą do najbezpieczniejszych. Tak przynajmniej twierdzi grupa cyberprzestępców, ...

Uber pozywa Kalifornię za przyznanie praw pracowniczych kierowcom

Wraz z firmą Postmates Uber zaskarża przepisy dające prawa pracownicze osobom wykonującym zlecenia w ...

Nie tylko Keanu Reeves w polskim Cyberpunku. Aktorzy idą do gier

Keanu Reeves nie tylko wystąpił na scenie targów E3, ale też trafił do gry ...

Lekarz zawoła: Do nogi. Psy-roboty pomagają w walce z wirusem

Spot, słynny pies-robot, znalazł nowe zajęcie. Od kilkunastu dni pracuje w jednym ze szpitali ...