Telekomunikacja Polska rozpoczęła świąteczną promocję usług dostępu do Internetu pod marką Neostrada. Jak podaje TP ceny podstawowych pakietów 1-2 Mb/s został obniżone w ramach promocji 8-10 proc. Najmocniej obniżona została cena pakietu 6 Mb/s, który został przeceniony poniżej 100 zł (bez względu na okres obowiązywania umowy), co może być zapowiedzią polityki cenowej TP na przyszły rok. Omawiana promocja obowiązuje w TP aż do 31 maja przyszłego roku.

Oferta nie została jeszcze zatwierdzona przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w ramach nowego trybu współpracy TP z regulatorem, tzn. bez przeprowadzenia testu margin squeeze i price squeeze. Oznacza to, że TP musi przedstawić konkurencyjnym operatorom hurtową ofertę BSA z opustem 51 proc. w stosunku do cen detalicznych w bieżącej promocji.

Niespotykaną propozycją w dotychczasowych promocjach TP jest prawo do 3-miesięcznego testowania usługi, po którym to czasie abonent ma prawo wymówić już podpisaną umowę okresową. Taką możliwość daje zaabonowanie usługi na co najmniej 24 miesiące w przypadku pakietu 512 kb/s, lub na 12 miesięcy w przypadku droższych pakietów.