Minister Michał Boni, szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera Tuska spotkał się wczoraj po południu z reprezentantami organizacji internetowych i teleinformatycznych. Spotkanie dotyczyło kontrowersyjnego projektu nowelizacji ustawy o grach hazardowych, która zmienia m.in. prawo telekomunikacyjne i wprowadza rejestr usług i stron niedozwolonych.

W spotkaniu uczestniczył m.in. Wacław Iszkowski, prezes Polskiej Izby Teleinformatyki i Telekomunikacji, przedstawiciele Fundacji Nowoczesna Polska i Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Minister nie zaprosił do siebie jednak wszystkich organizacji, które w ubiegłym tygodniu apelowały do premiera o rozwagę przy pracach nad antyhazardową ustawą i zachowanie w dokumencie poszanowania dla „praw podstawowych”.

Wśród pomiętych organizacji znalazł się m.in. Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. – Pominięcie największego zrzeszenia dostawców zawartości świadczy albo o ignorancji osób organizujących spotkanie, lub jest świadomym ruchem, obliczonym na podziały w środowiskach mających zastrzeżenia do projektu ustawy – powiedział rpkom.pl Jarosław Sobolewski, dyrektor zarządzający IAB Polska. Na konsultacje z ministrem Bonim nie została zaproszona także Katarzyna Szymielewicz, szefowa Fundacji Panoptykon, która podpisała apel do premiera, który rpkom.pl [link=index.php?option=com_content&view=article&id=763%3Aorganizacje-pozarzdowe-apeluj-do-premiera-w-sprawie-telekomunikacyjnej-megaustawy&catid=2%3Anewsy&Itemid=1]opisał tutaj[/link].