Przegląd prasy – środa 8 października

Publikacja: 08.10.2014 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Komórki pod wysokim napięciem

Telekomunikacja . Moc anten nadawczych sieci komórkowych może się zwiększyć nawet 45-krotnie. To oznacza falę protestów  Operatorzy komórkowi chcą złagodzenia norm promieniowania pochodzącego z nadajników. Popiera ich Ministertwo Administracji i Cyfryzacji. Przyznaje ono, że obecnie obowiązujące u nas przepisy są jednymi z najostrzejszych na świecie – promieniowanie nie może przekraczać 0,1 W na 1 mkw. Po zmianach mogłoby to być nawet 4,5 W, czyli aż 45-krotnie więcej. Inicjatywę podwyższenia limitów popiera również Urząd Komunikacji Elektronicznej.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=493926 (dostęp płatny)

Maszty telekomów będą silniej promieniować

Zaczęła się wojna o wyższe normy promieniowania elektromagnetycznego rozsiewanego przez BTS-y W sprawie zmiany norm operatorzy…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=493903 (dostęp płatny)

Telefon komórkowy może być bardziej szkodliwy niż antena nadawcza

We Francji smartfony jak tytoń: bez reklamy. Bo są niebezpieczne dla dzieci Wyniki badań dotyczących…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=493904 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet [/srodtytul]

Były analityk na czele biura IR w Orange Polska

Do 15 października można oceniać relacje inwestorskie spółek z WIG30. W Orange Polska dyrektorem działu IR jest Leszek Iwaszko, wieloletni analityk giełdowy, który pracował m.in. w Societe Generale i KBC Securities (specjalizował się w…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/761021_Byly_analityk_na_czele_biura_IR_w_Orange_Polska.html (dostęp płatny)

Qumak: Grupa będzie rosła przez pączkowanie

Qumak, po fiasku poszukiwań firm do przejęcia, zmienił strategię w tym obszarze. Zamiast kupować inne podmioty, zdecydował się przenieść do spółek zależnych niektóre z linii biznesowych, które w ocenie zarządu wyróżniają się perspektywami wzrostu. W ten sposób powstała firma Star ITS, która specjalizuje się w projektach z obszaru inteligentnych systemów transportowych (ITS). – Firma już generuje pierwsze przychody – zauważa…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/761011_Qumak:_Grupa_bedzie_rosla_przez_paczkowanie.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Ponad milion kont w PayU

Operator płatności z grupy Allegro upraszcza płatności w internecie i walczy o utrzymanie przychodów z szybkich przelewów.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3886450,97690,ponad-milion-kont-w-payu (dostęp płatny)

IT stawia na młodych

Rynek pracy: W Polsce nie brakuje młodych talentów informatycznych. A firmy z branży pomagają im rozwinąć skrzydła.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3886442,67027,it-stawia-na-mlodych (dostęp płatny)

Alfy dadzą granty dla innowatorów

W ramach nowej inicjatywy BRIdge Alfa najbardziej innowacyjne pomysły w sektorze B+R dostaną do końca przyszłego roku 45 mln zł.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3886443,57274,alfy-dadza-granty-dla-innowatorow (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Eksperci od chmury zjadą do Warszawy

Konferencja Oracle SaaS Day to forum wymiany poglądów ?o tym jak cloud computing może pomóc w prowadzeniu biznesu. Chmura obliczeniowa (cloud computing), czyli udostępnianie oprogramowania i infrastruktury IT przez internet, to  termin, który już jakiś czas temu przestał być  nowinką biznesową. Jak pokazują badania, większość polskich…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256707-Eksperci-od-chmury-zjada-do-Warszawy.html (dostęp płatny)

Kolejka do sieci

Dzięki nowoczesnej sieci bibliotecznej każdy obywatel Polski uzyskuje nieodpłatny dostęp do bogatego księgozbioru oraz multimediów – mówi Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Książki w rozmowie z Jackiem Cieślakiem.  Rz: Ranking bibliotek pokazuje, że stereotyp o podziale na zachodnią Polskę A i wschodnią Polskę B staje się nieaktualny.

Grzegorz Gauden: To widoczny gołym okiem pozytywny rezultat realizowanego od czterech lat wieloletniego, rządowego programu „Kultura+ Infrastruktura Bibliotek”, na który zostało przeznaczonych 150 mln złotych. Trwają prace nad uruchomieniem kolejnego programu na lata 2016–2020. Rokowania są bardzo dobre. Mam nadzieję, że do końca 2014 roku rząd podejmie stosowną uchwałę i będziemy ogłaszali nowy nabór projektów, bo zainteresowanie jest bardzo duże.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256711-Kolejka-do-sieci.html (dostęp płatny)

Zmiana we władzach T-Mobile Polska

Z końcem roku z zarządu odejdzie Grzegorz Bors, odpowiedzialny do tej pory za marketing na tzw. rynku prywatnym, czyli za ofertę dla klientów indywidualnych – dowiedziała się „Rz”. To ko­lej­na istot­na zmia­na w za­rzą­dzie spół­ki, któ­ra wy­da­rzy się na prze­ło­mie ro­ku. Od kil­ku ty­go­dni wia­do­mo, że zmie­ni się też pre­zes. Mi­ro­slav Ra­kow­ski pia­stu­ją­cy tę funk­cję czwar­ty rok uzgod­nił odej­ście z ra­dą nad­zor­czą i zwierzch­ni­ka­mi w cen­tra­li kil­ka mie­się­cy te­mu. Ża­den z me­ne­dże­rów nie ujaw­nia pla­nów.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256685-Zmiana-we-wladzach-T-Mobile-Polska.html (dostęp płatny)

Smartfony i tablety – powinny być objęte dodatkową opłatą?

Na nowo rozgorzała dyskusja o objęciu opłatą reprograficzną tabletów i smartfonów – pisze Aleksandra Sewerynik. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego od dawna szykuje nowelizację nieaktualnego ze względu na ogromny skok technologiczny rozporządzenia w sprawie opłat od urządzeń i nośników służących do utrwalania utworów. W wykazie prac legislacyjnych wyczytałam, że „projekt dostosuje katalog urządzeń i nośników oraz wysokość opłat do nowoczesnych form kopiowania utworów” oraz że „przewiduje się wyodrębnienie urządzeń profesjonalnych zwolnionych z opłat, ograniczenie liczby ozz uprawnionych do inkasa oraz ewentualną likwidację uzgodnieniowego trybu podziału inkasowanych środków przez ozz”.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256509-Smartfony-i-tablety-–-powinny-byc-objete-dodatkowa-oplata.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Wyborcza.biz[/srodtytul]

Zrób sobie aplikację na smartfon lub tablet. W 24 godziny

To, co dotąd zajmowało programistom miesiące, teraz można zrobić samemu w kilka godzin. Polska platforma Kinetise liczy, że zdominuje rynek kreatorów aplikacji mobilnych. Do niedawna rzeczą, o której każdy szanujący się szef nowej firmy musiał pomyśleć w pierwszej kolejności, była strona internetowa. Teraz dodatkowo niemal żaden biznes nie może się obejść bez aplikacji na smartfony i tablety – czy to restauracja, czy to pralnia, czy to sklep. Klienci muszą mieć dostęp do informacji i usług online w każdej chwili z urządzeń mobilnych. Dotychczas jednak był z tym problem, bo stworzenie biznesowej aplikacji oznaczało zaangażowanie sztabu programistów i koszty sięgające dziesiątek, a czasami setek tysięcy złotych. Ponadto czas potrzebny na jej przygotowanie to kilka miesięcy, a niekiedy nawet rok.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,16767233,Zrob_sobie_aplikacje_na_smartfon_lub_tablet__W_24.html

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Komórki pod wysokim napięciem

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Do których sieci komórkowych przenoszą się Polacy? Zwycięzca jest jeden
Materiał Promocyjny
BaseLinker uratuje e-sklep przed przestojem
Telekomunikacja
Rusza nowa aukcja 5G. Państwo chce od operatorów astronomiczną kwotę
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda