Hawe sprzedaje istniejące akcje Mediatela zamiast nowych

Publikacja: 20.03.2015 09:25

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Mediatela, na którym zapaść ma decyzja o emisji nowych akcji spółki zostało w czwartek 19 marca przerwane drugi raz z rzędu. Tym razem do 25 marca.

Grupa Hawe, która jest głównym właścicielem Mediatela (ma prawie 100 proc. akcji) szuka pieniędzy na spłatę długów  – w tym na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu – na różne sposoby.

Inny niż emisja to sprzedaż akcji Mediatela, które posiada Hawe.  Wieczorem w czwartek światłowodowa grupa podała, że zobowiązała się sprzedać w sumie do 30 proc. akcji Mediatela po 40 gr. za sztukę dwóm podmiotom zarejestrowanym w Tortoli.

Podmioty te to bliżej nieznane Carlson Ventures International Ltd. oraz Rainbow Central and Eastern Europe Investments Ltd. Według komunikatów, umowa z każdą z tych firm przewiduje, że Hawe sprzeda każdej z nich do 98,136 mln walorów.

W komunikatach nie podano, czy podmioty te są powiązane. Jeśli założyć, że nie i że chodzi o dwie identyczne operacje, to łącznie Hawe sprzedałoby wehikułom do 196 mln walorów Mediatela, pozyskując około 80 mln zł.

Grupa powinna oddać ARP  jeszcze około 85 mln zł. 5 mln zł – do końca tego miesiąca.

Hawe poinformowało w komunikatach, że sprzedaż akcji Mediatela może odbywać się w częściach. Przekraczanie progów 10, a potem  33  i 66 proc. głosów na walnych zgromadzeniach giełdowych spółek wymaga ogłoszenia wezwania.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu