Finał 6. edycji Seeds for the Future

Dziewięciu finalistów programu w miniony piątek wyruszyło do Chin na warsztaty organizowane przez ekspertów Huawei.

Publikacja: 26.08.2019 18:39

Finaliści 6. edycji Seeds for the Future
od lewej: Bartłomiej Pyk, Przemysław Pyk, Natalia Łomnicka,

Finaliści 6. edycji Seeds for the Future od lewej: Bartłomiej Pyk, Przemysław Pyk, Natalia Łomnicka, Piotr Wojdalski, Zuzanna Rodak, Mariusz Gawron, Patryk Prokurat, Paweł Krieger, Tomasz Mielczarek

Foto: mat. pras.

Wyjazd ma również na celu zapoznanie laureatów z kulturą Państwa Środka. Nie zabraknie takich elementów, jak zwiedzanie Pekinu czy udział w kulturalnych wydarzeniach. Wśród wyróżnionych znaleźli się studenci z sześciu uczelni: Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Śląskiej oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Na uroczystej gali obecni byli reprezentanci Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce oraz patronów programu.

Podczas gali finałowej szóstej edycji programu Seeds for the Future, która odbyła się 22 sierpnia w Warszawie, zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, a laureaci przyjęli gratulacje od Radosława Kędzi – wiceprezesa Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz krajach nordyckich. – Cieszymy się, że możemy wspierać młodych, utalentowanych ludzi w Polsce i 107 innych krajach.

Program realizowany jest w Polsce od 2014 roku, a nagrodą główną jest dwutygodniowy wyjazd do Chin, w czasie którego laureaci biorą udział w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów Huawei w siedzibie głównej firmy w Shenzhen oraz mają możliwość kulturoznawczego pobytu w Pekinie. Nasz program obejmuje zasięgiem ponad 350 uczelni na świecie, a celem jest dzielenie się wiedzą ze studentami w zakresie najnowszych rozwiązań z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych – wyjaśnia Radosław Kędzia. – Już mogę ogłosić, że będziemy kontynuować nasze wysiłki w dzieleniu się wiedzą z najzdolniejszymi studentami w Polsce i niebawem ruszymy z kolejną edycją programu. Wierzymy w potencjał intelektualny kolejnych pokoleń i ich przyszły wkład w rozwój nowych technologii i branży ICT – dodał wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich.

Celem uroczystości, oprócz wyróżnienia finalistów, było podsumowanie szóstej edycji programu, w ramach której studenci mieli szansę zmierzenia się z merytorycznym wyzwaniem, jakie postawiła przed nimi firma Huawei. Zadaniem konkursowym było napisanie pracy na jeden ze wskazanych tematów, które dotyczyły m.in. sztucznej inteligencji, 5G, IoT czy cloud computingu. Analiza prac dała organizatorowi możliwość wyłonienia najzdolniejszych studentów.

– Czuję się niesamowicie wyróżniony, że zostałem jednym z laureatów programu Seeds for the Future. Moją uwagę przyciągają inicjatywy umożliwiające poznanie kulis branży ICT, którą interesuję się już od jakiegoś czasu i z którą wiąże swoją przyszłość. W przypadku tego programu najbardziej doceniam fakt, że będziemy szkoleni przez ekspertów firmy Huawei w centrali. Liczę na to, że będą to bardzo inspirujące warsztaty, podczas których dowiemy się, jak wiedza teoretyczna łączy się z praktyką. To fascynujące, że będziemy mieli styczność z ludźmi, którzy są współtwórcami innowacyjnych rozwiązań i produktów obecnych z sukcesem na całym świecie – mówi jeden z finalistów Tomasz Mielczarek, student Politechniki Łódzkiej, którego praca „Sztuczna inteligencja – zastosowania bliskie społeczeństwu” spotkała się z uznaniem jury. – Udział w programie Seeds for the Future będę polecał moim kolegom, którzy również chcą się rozwijać w tym obszarze i fascynują się innowacjami. Z tego, co wiem, rusza zaraz kolejna edycja. Takiej okazji nie można przeoczyć – dodaje finalista.

Szkoły wyższe w dobie dynamicznego rozwoju technologicznego postrzegają takie inicjatywy jak program Seeds for the Future jako bardzo przydatne i wartościowe. – W SGH kładziemy nacisk na przygotowanie studentów do płynnego wejścia w biznes po opuszczeniu murów uczelni. Zdobywanie unikalnych umiejętności i wiedzy w praktyce jest szczególnie istotne w warunkach dokonującej się cyfrowej transformacji gospodarki. Zdajemy sobie sprawę, że łączenie wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami oraz know-how branży ICT zwiększa kompetencje naszych studentów. Jest to doceniane przez pracodawców, o czym świadczy fakt, że nasi absolwenci są jednymi z najlepiej opłacanych na rynku – mówi dr hab. Michał Goliński, prof. SGH z Zakładu Gospodarki Cyfrowej Instytutu Informatyki i Gospodarki Cyfrowej Szkoły Głównej Handlowej, opiekun programu na uczelni. – Program Seeds for the Future daje duże możliwości nie tylko sprawdzenia się, zweryfikowania zdobytej wiedzy, poznania świata, ale także znalezienia się w miejscu niedostępnym dla statystycznego studenta.

Patronami 6. edycji Seeds for the Future byli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Polska Sekcja IEEE, Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych.

Materiał powstał we współpracy z Huawei

Wyjazd ma również na celu zapoznanie laureatów z kulturą Państwa Środka. Nie zabraknie takich elementów, jak zwiedzanie Pekinu czy udział w kulturalnych wydarzeniach. Wśród wyróżnionych znaleźli się studenci z sześciu uczelni: Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Śląskiej oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Na uroczystej gali obecni byli reprezentanci Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce oraz patronów programu.

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów