Reklama
Rozwiń

Ericsson stawia na Tczew. Co i ile bedzie produkował?

Szwedzka grupa potwierdziła informacje „Rzeczpospolitej”. Polska stanie się ważnym centrum produkcyjnym komponentów sieci 5G na Europę.

Publikacja: 29.08.2019 21:26

W Tczewie (na zdjęciu rynek) ma swoją fabrykę Flex, który produkuje dla Ericssona sprzęt telekomunik

W Tczewie (na zdjęciu rynek) ma swoją fabrykę Flex, który produkuje dla Ericssona sprzęt telekomunikacyjny

Foto: Wikimedia Commons, J. Halicki

W czwartkowej „Rz” napisaliśmy, że premier Mateusz Morawiecki spotka się w Sztokholmie z Arunem Bansalem, wiceprezesem koncernu Ericsson odpowiadającym za Europę i Amerykę Łacińską, aby rozmawiać o nowym planie Szwedów. Chodzić miało o to, że koncern zamierza zwiększyć w Polsce produkcję komponentów sieci komórkowych z przeznaczeniem na rynki europejskie.

CZYTAJ TAKŻE: Premier leci do Szwecji po wielkie inwestycje 5G

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości