Telekomunikacja Polska odmrozi w tym roku pilotażowe programy budowy światłowodowej sieci dostępowej. Po okablowaniu jednego osiedla na warszawskiej Woli program [link=index.php?option=com_content&view=article&id=867%3Agrupa-france-telecom-wznawia-inwestycje-w-wiatowodowy-dostp&catid=2%3Anewsy&Itemid=1]został wstrzymany w zeszłym roku[/link] w ramach cięć kosztów.

TP nie planuje obecnie układania linii FTTH w ramach realizacji porozumienia inwestycyjnego z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Jak mówi w rozmowie z rpkom.pl Maciej Witucki, prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej, spółka czeka na regulacje, które określą po jakich stawkach i na jakich zasadach będzie musiała udostępniać sieć FTTH konkurentom i w jaki sposób realizować na niej serwisy wchodzące w zakres usługi powszechnej: faksowe i dostępu do internetu w technologii dial-up. Operator nie chce wypłacać abonentom odszkodowań za fakt niemożności świadczenia tych usług.

O realizacji strategii, konkurencji z operatorami kablowymi, akwizycjach i outsourcingu sieci rozmawiamy jutro z prezesem Maciejem Wituckim w serwisie rpkom.pl.