Ceny femtokomórek oferowanym operatorom telekomunikacyjnym spadły poniżej 100 dol. – donosi agencja Reuters. według firmy Ubiquisys, producenta femtokomórek, ceny tego typu sprzętu spadły na tyle, że operatorzy telekomunikacyjni wkrótce mogą zaoferować je niektórym swoim klientom za darmo, w ramach umowy abonamentowej. Ubiquisys ujawnił, że otrzymał zamówienie na 100 tys. egzemplarzy femtokomórki G3-mini.

Tego typu sprzęt jest coraz bardziej poszukiwany przez operatorów, którzy z jego pomocą chcą – przynajmniej częściowo – uporać się z przeciążeniem sieci i dostarczyć odpowiedniej jakości sygnał do klientów mieszkających w obszarach słabego pokrycia sygnałem 3G. W swojej ofercie femtokomórki mają już brytyjski Vodafone, China Unicom, japoński NTT DoCoMo, i – [link=index.php?option=com_content&view=article&id=1111%3Afemtocell-lekarstwem-na-dziury-w-zasigu-i-przecienie-sieci&catid=2%3Anewsy&Itemid=1]zaledwie od kilku dni [/link]- amerykański AT&T.

Według przewidywań firmy badawczej Infonetics, w 2010 r. na świecie ma zostać sprzedanych ok. 463 tys. femtokomórek wartych łącznie 49 mln dol.