Wielkopolski operator kontrolowany przez Inea SA odświeżył swoją ofertę dostępu do sieci. Pojawiło się w niej między innymi łącze o przepływności 100 Mb/s dostępne w cenie 109 zł miesięcznie.

Łącze 20 Mb/s kosztuje 40, a 40 Mb/s – 64 zł miesięcznie w ofercie dla klientów indywidualnych. Podane ceny dotyczą usług zakupionych w pakiecie z telewizją i telefonem. Poza pakietem łącze 1 Mb/s to koszt 35 zł miesięcznie, 10 Mb/s – 61 zł, 30 Mb/s – 65 zł oraz 100 Mb – 140 zł. Około sześciu tysięcy indywidualnych.

W zasięgu własnej sieci Inotela znajduje się ok. 38 tys. mieszkań. Około połowa klientów firmy to mieszkańcy Poznania. Drugim największym rynkiem dla spółki jest podpoznański Swarzędz. Jak zapowiadał w czerwcu w rozmowie z rpkom.pl Jakub Dwernicki, prezes Inotela, operator chce zamknąć 2010 rok z przychodami ze sprzedaży w wysokości 12,8 mln zł.

Inotel jest spółką zależną poznańskiej Inei. Ten operator niedawno wprowadził do swojej oferty łącza internetowe oparte o protokół DOCSIS 3.0, a także rozpoczął doprowadzanie światłowodów bezpośrednio do domów klientów.