Reklama
Rozwiń
Reklama

Grzywna i więzienie za serwer P2P

Publikacja: 08.10.2010 09:11

Wczoraj sąd okręgowy w jednym z fińskich miast (jego nazwy doniesienia nie podają) skazał 33-letniego mężczyznę na 4 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywnę równą 307 tys. dolarów za utrzymywanie serwera połączeń [i]peer-to-peer[/i], dzięki którym internauci mogli się wymieniać plikami multimedialnymi z pogwałceniem praw autorskich. Grzywna zostanie wypłacona w formie odszkodowania posiadaczom tych praw.

Finlandia jest jedym z krajów najostrzej walczących w piractwem komputerowym. W maju 2008 r. fiński sąd po raz pierwszy w Europie nakazał dostawcy usług szerokopasmowych odłączenie linii abonenta udostępniającego w nielegalny sposób materiały multimedialne w sieci. Podobne regulacje obowiązują m.in. we Francji.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Telekomunikacja
Które sieci komórkowe wybierali Polacy? Zwycięzców jest dwóch
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Opinie Ekonomiczne
USA kontra Chiny: półprzewodniki jako pole bitwy?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama