Przegląd prasy – czwartek 2 grudnia

Publikacja: 02.12.2010 08:41

[srodtytul]Financial Times[/srodtytul]

[b]Verizon Wireless uruchamia sieć 4G[/b]

Paul Taylor

W niedzielę operator uruchomi szybk sieć bezprzewodowego dostępu do internetu w 39 lokalizacjach Stanów Zjednoczonych oraz na 60 lotniskach, dając tym samym zasięg usługi dla 110 mln osób. Miesięczny abonament za podstawowy plan z 5 GB transmisji danych będzie kosztował 50 dolarów – podobnie, jak w przypadku ofert w innych sieciach. Verizon Wireless – współwłasność Verizon Communications i brytyjskiego Vodafone’a – jest pierwszą amerykańską siecią (i jednym z pierwszych dużych operatorów na świecie), która uruchomiła usługi w sieci LTE.

http://www.ft.com/cms/s/0/b6feacb2-fda7-11df-9ea5-00144feab49a.html#axzz16wBaUJWD (dostęp po zalogowaniu)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Żeby e-mail dotarł do wszystkich adresatów[/b]

Aleksandra Kozicka-Puch

Tylko przygotowanie odpowiedniego szablonu zagwarantuje prawidłowe wyświetlenie elektronicznej wiadomości w większości programów pocztowych Mnożą się programy i serwisy służące do obsługi poczty elektronicznej. Z jednej strony to dobrze – mamy coraz większy wybór. Z drugiej jednak, szczególnie przedsiębiorcy, którzy wykorzystują e-mail do kontaktów biznesowych (przede wszystkim w celach promocyjnych robiąc tzw. mailing), narzekają, że nie wszystkie wiadomości są dla ich klientów czytelne. Dobry szablon. Tak twierdzą specjaliści, wynika to z różnej interpretacji przez programy pocztowe tzw. kodów HTML, XHTML czy CSS. – Dyskusja na temat standardów jest jednym z najczęściej poruszanych tematów w świecie internetowego biznesu – mówi Tomasz Pakulski z firmy Vercom, dostawcy platformy Redlink.pl. – Jednak jak dotąd nie opracowano rozwiązania, które odpowiadałoby wszystkim.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=331340 (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]MIT wyjaśnia. Nie wszystko[/b]

Dawid Tokarz

Oświadczenie prezesa MIT

W związku z kontynuacją negatywnych publikacji autorstwa Dawida Tokarza w dzienniku „Puls Biznesu” dotyczących rzekomego „kreowania” wyników Spółki i „księgowych sztuczek” stosowanych w Spółce w celu uzyskania odpowiedniego parytetu wymiany akcji, Zarząd MIT S.A. oświadcza, że podany w artykułach poziom utworzonych rezerw nie odpowiada rzeczywistości. W 2009 r. Rachunek Zysków i Strat Grupy Kapitałowej MIT obejmuje rezerwy z tytułu kosztów projektów loteryjnych w kwocie 12.310 tys. PLN a także prognozy przychodów w kwocie 18.583 tys. PLN, ujęte również w bilansie w pozycji krótkoterminowe rozliczenia międzyokresowe. Oznacza to, że w 2009 r. projekty loteryjne zostały rozliczone z wynikiem dodatnim 6.273 tys. PLN. (…)

Odpowiedź autora

Panie Prezesie, artykuły o MIT nie dotyczyły „kreowania” wyników i „księgowych sztuczek”, takie sformułowania ani nawet sugestie w nim nie padły. Moim zamiarem nie było też szkodzenie spółce czy jej akcjonariuszom. Temat rezerw w MIT podjąłem w trosce o przejrzystość spółki i prawo jej akcjonariuszy do pełnej informacji.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=bfc31470-f3d8-4084-a9b4-2636418be546&date=2010-12-02 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

[b]Bruksela wraca do pomysłu na cenzurę w sieci[/b]

Piotr Mazurkiewicz

Jutro Rada Unii Europejskiej ma się zająć projektem dyrektywy zakładającym m.in. blokowanie stron. Jedno z założeń dyrektywy o zwalczaniu wykorzystywania seksualnego dzieci oraz pornografii dziecięcej mówi o blokowaniu stron z takimi materiałami. Według projektu firmowanego przez komisarz Cecilię Malmstrom będą blokowane tylko strony, których usunięcie jest niemożliwe.

http://new-arch.rp.pl/artykul/1001555_Bruksela_wraca_do_pomyslu_na_cenzure_w_sieci.html (dostęp płatny)

[b]Konsekwencja sprzyja Erze[/b]

Urszula Zielińska

Po raz pierwszy trójkę najmocniejszych marek telekomunikacyjnych tworzą sami operatorzy telefonii komórkowej. Ranking już kolejny rok z rzędu otwiera Era, główny brand Polskiej Telefonii Cyfrowej. Podobnie jak przed rokiem drugie miejsce zdobył Plus (marka Polkomtela), ale trzecią pozycję wraz z częścią swej mocy straciła Telekomunikacja Polska. Na to miejsce wskoczył w tym roku Play, marka młodego, rozpychającego się od trzech lat na rynku operatora komórkowego.

http://new-arch.rp.pl/artykul/1001309_Konsekwencja_sprzyja_Erze.html (dostęp płatny)

[b]SMS charytatywny nadal z VAT[/b]

Monika Pogroszewska

Przepisy zakładające zwolnienie z podatku weszły w życie 4 sierpnia, ale nikt ich nie stosuje. grudniu przybywa akcji charytatywnych, z których wiele polega na przesyłaniu danej kwoty za pomocą sms. Od 4 sierpnia 2010 r. obowiązują przepisy rozporządzenia, które zwalnia takie wsparcie z VAT.

http://new-arch.rp.pl/artykul/1001450_SMS_charytatywny_nadal_z_VAT.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Financial Times[/srodtytul]

[b]Verizon Wireless uruchamia sieć 4G[/b]

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Materiał Promocyjny
Jakie są główne zalety systemów do zarządzania zasobami ludzkimi?
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G