Ericsson udostępnił dla polskich użytkowników telefonów komórkowych swój system Ericsson Money, za pomocą którego można dokonywać przekazów pieniężnych tylko z użyciem telefonu komórkowego.

System działa na zasadzie e-portmonetki, która może być zasilana z karty płatniczej lub za pośrednictwem zwykłego przelewu bankowego. Transfery mogą przesyłać i odbierać zarejestrowani użytkownicy usługi. Ericsson we współpracy z MasterCard emituje elektroniczne karty płatnicze, które umożliwiają dokonywanie elektronicznych płatności i pobieranie gotówki z bankomatu w ciężar środków zgromadzonych w e-portmonetce.

System dostępny jest obecnie w siedmiu krajach: Polsce, Francji, Niemczech, Włoszech , Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Ericsson nie pobiera obecnie opłat za realizację przelewów między kontami użytkowników (promocja), ale doładowanie e-portmonetki kosztuje 2 zł przy przelewie bankowym i 2 proc. wartości kwoty przy zasileniu z karty płatniczej. Wydanie karty MasterCard do konta kosztuje 20 zł.