Holenderskie sieci podejrzane o zmowę cenową

Publikacja: 07.12.2011 14:50

Holenderski urząd antymonopolowy (NMA, Nederlandse Mededingsautoriteit) wszczął postępowanie wyjaśniające, czy najwięksi operatorzy na holenderskim rynku komórkowym nie dopuścili się ustalania poziomu cen i niedozwolonej wymiany informacji rynkowych – podała agencja Reutera.

Nazwy operatorów nie zostały wymienione w komunikacie NMA, ale niezależnie Vodafone, KPN i T-Mobile podały informację o kontrolach pracowników urzędu, jakie miały miejsce w ich siedzibach i „że podjęli z nimi pełna współpracę”. KPN podał, że jego pracownicy byli przesłuchiwani w związku z trybem pracy przy kształtowania nowych ofert oraz zasad współpracy z kanałami sprzedaży.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem