Dwanaście podmiotów podpisze memorandum szerokopasmowe

Publikacja: 20.12.2011 14:36

Pośród nich jest czterech operatorów i dwie sieci regionalne. Dokładną listę firm, jakie zamierzają sygnować zaproponowany przez Ministerstwo Infrastruktury dokument podał dzisiaj sam resort.

Znajdują się na niej: Alcatel – Lucent, Business Centre Club, FCA, KIGEiT, Małopolska Sieć Szerokopasmowa, PIRC, P4, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Telekomunikacja Polska, TK Telekom i Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa. Jutro mają oficjalnie podpisać memorandum szerokopasmowe.

Dokument ten ma stanowić wyraz woli rządu do stymulowania rozbudowy pasywnej infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce. Od strony praktycznej celem jest wypracowanie i opublikowanie rekomendacji dla realizacji tego typu inwestycji.

(Komitet Wykonawczy, przy pomocy doradców wskazanych przez Inicjatora i Sygnatariuszy Memorandum, opracuje Rekomendacje, obejmujące wszystkie aspekty prawne, techniczne, ekonomiczne i operacyjne czyniąc możliwą pełną operacjonalizację procesu budowy pasywnej infrastruktury szerokopasmowej, o której mowa w niniejszym Memorandum i przekaże je Inicjatorowi Memorandum. Po przyjęciu ich przez Inicjatora i Sygnatariuszy Memorandum, Rekomendacje zostaną załączone w formie pisemnej, jako aneks do niniejszego Memorandum.)

Aktualna wersja Memorandum w sprawie współpracy na rzecz budowy i rozwoju pasywnej infrastruktury sieci szerokopasmowych

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu