Producencka spółka zawarła z Emitelem umowę na nadawanie nieistniejącego na razie kanału ATM Rozrywka na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Umowa opiewa na 55,6 mln zł. Została zawarta na czas określony ( zgodny z czasem obowiązywania koncesji dla nowego kanału) do 24  lutego 2021 r.

Ostatnio na rynku głośno było od plotek, że kanał w ogóle nie wystartuje. Jest bowiem jedyną brakującą stacją na tzw. pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, na którym w ramach jednego pakietu nadawane są też TVP1, TVP2, TVP Info, stacja TTV współnależąca do TVN i spółki Stavka, Eska TV oraz Polo TV z portfolio spółek należących do Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych.

– Nie wycofujemy się z pomysłu uruchomienia ATM Rozrywki. Właśnie dlatego, że traktujemy to przedsięwzięcie bardzo poważnie, dokładnie dopracowujemy każdy szczegół modelu biznesowego stacji i jej program. Chcemy, by projekt był optymalny pod względem finansowym i ciekawy ze względu na ofertę programową. Myślę, że będziemy gotowi na wiosnę i wtedy powiemy o konkretach – uspokajał Maciej Grzywaczewski, wiceprezes ATM Grupy pod koniec stycznia.

Naziemna telewizja cyfrowa ma w Polsce zastąpić obecne, analogowe nadawanie, z końcem lipca przyszłego roku. Obecnie w jej ramach można odbierać trzy bezpłatne pakiety stacji (nie tylko wymienione wyżej stacje, ale także tematyczne skanały TVP, TVN, Polsat,TV4, TV6,TV Puls, TVN7 i Polsat Sport News). Jak zapewniają: Emitel i nadawcy, na mistrzostwa Euro 2012 w zasięgu usługi ma być prawie cała Polska.