Przegląd prasy – piątek 17 kwietnia

Publikacja: 17.08.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Wojna z Apple’em to wyróżnienie

Jennifer Hughes, Stuart Kirk

Sądowa batalia z amerykańskim koncernem to dla Samsunga dar z nieba. Będzie miał szansę udowodnić, że słusznie należy mu się miejsce wśród najbardziej innowacyjnych firm świata. Jeśli czytacie ten artykuł w drodze, to najprawdopodobniej używacie elektronicznego urządzenia firmy Apple lub Samsung. Do chwili, w której skończycie (10 min), te dwie firmy sprzedadzą 5 tys. smartfonów. Wszyscy znają Apple’a: od 2007 roku iPhone’y rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Jednak dziś liderem jest Samsung. Z każdych pięciu sprzedanych smartfonów tych dwóch marek trzy wyprodukował Samsung. To osiągnięcie robi jeszcze większe wrażenie, jeśli wziąć pod uwagę, że największy koncern Korei wszedł na ten rynek w 2012 roku.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=420229 (dostęp płatny)

Zachód marzy o kontroli internetu

Michał Potocki

Lubimy myśleć, że sieć cenzurują tylko Chiny. Ale jesteśmy w błędzie. Też chcielibyśmy to robić. I nawet próbujemy. Sprawa umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrabianymi, zwanej popularnie ACTA, powróciła. 11 lipca kanadyjski profesor prawa Michael Geist ujawnił projekt negocjowanego właśnie porozumienia o wolnym handlu między Kanadą a Unią Europejską (CETA). Proponowane zapisy wprowadzały tylnymi drzwiami najbardziej kontrowersyjne zapisy odrzuconej niewiele wcześniej przez Parlament Europejski umowy ACTA.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=420212 (dostęp patny)

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

faceAddicted pracuje dla Plusa

redakcja

Agencja faceAddicted wygrała przetarg na obsługę marek Polkomtela w mediach społecznościowych. Umowa dotyczy obsługi takich marek jak Plus, Mobilny internet LTE czy Muzodajnia. W ramach współpracy agencja interakcji i innowacji faceAddicted będzie realizowała różnorodne działania komunikacyjne na Facebooku i innych serwisach społecznościowych.

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=131234# (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Nadzieja na nowego smartfona

Piotr Rudzki

Nokia zapowiedziała wspólną z Microsoftem konferencję prasową 5 września w Nowym Jorku. Wywołało to nadzieje inwestorów, że oczekiwany od dawna, ulepszony smartfon firmy, zostanie zaprezentowany  przed premierą kolejnego iPhone’a Apple’a. Akcje spółki zyskały dzięki temu w Helsinkach 5,78 proc., a w Nowym Jorku 6 proc.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1161859_Nadzieja_na_nowego_smartfona.html (dostęp płatny)

Bez telefonu rabat w restauracji

NJ

Właściciele Eva Restaurant w Los Angeles postanowili przypomnieć klientom, jak przyjemny może być posiłek tylko w ludzkim towarzystwie – bez robienia zdjęć smakowicie wyglądającym potrawom, uaktualniania statusu na Facebooku i psucia wieczoru innym gościom poprzez głośną rozmowę przez telefon. Kelnerzy, witając gości, oferują im pięć procent rabatu, jeśli tylko zdecydują się na czas posiłku oddać im na przechowanie swoje ukochane mobilne urządzenia.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1161841_Bez_telefonu_rabat_w_restauracji.html (dostęp płatny)

– Sędzia Lucy Koh z San Jose zaapelowała do prezesów Apple’a, Tima Cooka i Samsunga, Kwon Oh-hyuna, by w rozmowie telefonicznej doszli do ugody poza salą sądu we wzajemnych oskarżeniach o kradzież patentów na smartfony i tablety. Inaczej pod koniec sierpnia dziewięciu sędziów zajmie się ich pozwami. — Piotr Rudzki, AFP, Reuters

Komisja Europejska monitoruje postępy w budowie sieci szerokopasmowych w Polsce ze środków unijnych i ocenia, że na razie są one w tyle – wynika z wypowiedzi rzecznika KE ds. Agendy Cyfrowej Ryana Heatha dla PAP. Odniósł się on do raportu Najwyższej Izby Kontroli, według której inwestycje ślimaczą się, a jeśli nie zostaną rozliczone do końca 2015 r., Polsce grozi utrata około 1 mld euro dotacji. — Urszula Zielińska

http://archiwum.rp.pl/artykul/1161856_W_skrocie.html (dostęp płatny)

Prowizja może być kosztem bezpośrednim

Grzegorz Kuś

Wypłata wynagrodzenia dla pośrednika, którą można wprost przypisać do uzyskanego danego przychodu, jest wydatkiem bezpośrednio związanym z tym przychodem i powinna zostać rozpoznana w momencie osiągnięcia tych przychodów

http://archiwum.rp.pl/artykul/1161785_Prowizja_moze_byc_kosztem_bezposrednim.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Wojna z Apple’em to wyróżnienie

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy