Najnowszy raport Virgin Media Business wróży wyparcie z rynku usług telekomunikacyjnych tradycyjnej telefonii stacjonarnej w ciągu najbliższych pięciu lat. W trakcie ankiety przepytanych zostało 500 dyrektorów związanych z brytyjską branżą. 65 proc. była zdania, że telefon stacjonarny zniknie. 62 proc. uważa za „zbędne” tradycyjne komputery osobiste.

Co ciekawe, pod znakiem zapytania stawia trwałość mody na tablety (kwestionuje ją 24 proc. ankietowanych) oraz pewność, że przetrwają dziś modne i lubiane przez menedżerów smartfony (13 proc. badanych uważa, że zejdą z afisza).

Brytyjczycy uważają, że producenci i inżynierowie pracujący nad tabletami muszą włożyć jeszcze wiele pracy, aby przekonać klientów biznesowych, iż ich produkt jest niezbędny do prawidłowej i sprawnej pracy biurowej.

Szacuje się, że pod koniec tego roku 70 procent użytkowników będzie korzystało z „inteligentnego” urządzenia dającego możliwość zachowania ciągłej, mobilnej łączności. Badania Virgin Media Business wskazują ponad 27-proc. wzrost transmisji danych rok do roku. W 2012 przesyłane było 765 mld bitów w każdej sekundzie.