Czeska firma inwestycyjna PFP Group jest jednym z podmiotów, jakie złożyły akces do przetargu na częstotliwości radiowe, jaki rozpoczął Cesky Telekomunikacni Urad (CTU). Obok grupy finansowej w przetargu startują trzej operatorzy, już działający na czeskim rynku komórkowym: T-Mobile, Vodafone i Telefonica.

Wartość aktywów w zarządzaniu PFP Group szacowana była na koniec 2011 r. na przeszło 14 mld euro. W portfolio finansowej firmy nie ma dzisiaj przedsięwzięć z dziedziny telekomunikacji, chociaż starał się ona już wcześniej wejść na rynek, jako MVNO (rozmowy z MNO zakończyły się jednak fiaskiem).

Grupa zamierza wejść na ogólnoczeski rynek mobilny dzięki umowom roamingowym  z pozostałymi graczami i stopniowo budować własną infrastrukturę na pozyskanych w przetargu częstotliwościach radiowych.

CTU zamierza rozdysponować  w omawianym przetargu zasoby w paśmie 800 MHz (2 x 30 MHz), 1800 MHz (2 x 25 MHz) i 2600 MHz (2 x 70 MHz oraz 50 MHz TDD)  – podobnie, jak Urząd Komunikacji Elektronicznej w dwóch aukcjach w latach 2012-2013 w Polsce. Cena minimalna za wystawione na przetarg przez CTU zasoby ustalona została na 302 mln euro. Postępowanie przeprowadzone zostanie w trybie aukcji elektronicznej do końca tego roku (prawdopodobnie w listopadzie br.)