Kradzież infrastruktury można ograniczać

770 mln funtów traci co roku brytyjska gospodarka z powodu kradzieży metali, między innymi z infrastruktury telekomunikacyjnej. Doświadczeniami w walce z tym procederem dzielili się dzisiaj przedstawiciele brytyjskich organizacji z uczestnikami konferencji zorganizowanej przez polskich sygnatariuszy kampanii antykradzieżowej. Według Davida Ransoma z organizacji POL-Primett rosnące ceny metali na rynku oraz światowa struktura popytu powoduje, że kradzież metali staje się domeną zorganizowanej przestępczości

Publikacja: 12.11.2012 12:24

Kradzież infrastruktury można ograniczać

Foto: ROL

– We wszystkich krajach Unii Europejskiej najbardziej poszkodowane zjawiskiem kradzieży metali branże, to telekomunikacja, energetyka i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej – mówił podczas dzisiejszej konferencji David Ransom z organizacji POL-Primett, której celem jest koordynowanie działań czynników publicznych z przedsiębiorcami w akcjach przeciwdziałania kradzieżom metali. Z przedstawionych przez Davida Ransoma danych wynika, że np. we Włoszech w kresie 2009-2011 r. liczba kradzieży wzrosła o 70 proc. Według niego w krajach zachodnich w walce z procederem organy ścigania coraz bardziej koncentrują na przestępczości zorganizowanej.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku