Mozilla wraz z partnerami przygotowuje się do wprowadzenia na rynek pierwszych smartfonów otwartej sieci z systemem Firefox OS. Deutsche Telekom i Telefónica wprowadzą na rynek pierwsze urządzenia z Firefox OS – Alcatel One Touch Fire i ZTE Open. Pojawią się one w kilku krajach m.in. Hiszpanii, Węgrzech  i Polsce.

Telefony z Firefox OS będą miały swoją premierę na kolejnych rynkach później w tym roku. Poszczególni partnerzy niebawem poinformują o szczegółach premiery systemu na swoich rynkach, np. Telenor udostępni swoje pierwsze telefony z systemem Firefox OS w Europie Centralnej i Wschodniej jeszcze w tym roku.

– Wprowadzenie na rynek telefonów z systemem Firefox OS to dla sieci niezwykle ciekawy okres. Firefox OS jest sercem pierwszych smartfonów w całości bazujących na technologiach sieciowych i liczymy, że zainicjuje nową falę innowacji w sieci – powiedział Jay Sullivan, COO, Mozilla.

Telefony z systemem Firefox OS są zintegrowane z Firefox Marketplace, centrum aplikacji, ktore Fzawiera popularne, globalne oraz lokalne aplikacje.