Aktualizacja: 10.05.2025 21:27 Publikacja: 10.05.2013 14:25
Austriacki sąd w Wiedniu zdecydował o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pytania odnośnie wykładni przepisów, na podstawie których T-Mobile Austria zaskarżyło procedurę alokacji częstotliwości radiowych na początku tego roku. Warunkiem akceptacji przejęcia Orange Austria przez Hutchison Whampoa (sieć 3) była m.in sprzedaż częstotliwości w paśmie 2600 MHz do A1 (sieć komórkowa Telekom Austria).
W efekcie obu transakcji 3 i A1 dysponują ciągłymi blokami w pasmach 2100 MHZ i 2600 MHz, dzięki czemu mogą efektywniej korzystać z sieci HSPA+ oraz LTE. Spółka z grupy Deustche Telekom zaskarżyła tryb realizacji alokacji, argmentując że sama takiej komasacji zasobów radiowych nie może dokonać, a więc jest upośledzona względem rywali. Na szersze bloki radiowe będzie musiała czekać do przyszłego roku, do kolejnej aukcji częstotliwościowej. W przyszłym roku regulator austriackiego rynku telekomunikacyjnego planuje bowiem rozdysponować częstotliwości z zakresu 800, 900 i 1800 MHz.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas