Przegląd prasy – wtorek 24 kwietnia

Publikacja: 24.04.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Teheran odłącza się od sieci

Nino Dżikija

Władze Iranu przerwały łaczność internetową terminalu naftowego i ministerstwa ds. ropy, by uniknąć cyberataków. Teheran chce zastąpić internet własną siecią. Oficjalnie – by ograniczyć „inwazję kulturową” Zachodu. Nieoficjalnie, by chronić się przed cyberatakami Izraela i USA.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=407780 (dostęp płatny)

Sprawozdanie KRRiT w rękach Senatu

EMR

Jednym z najważniejszych zadań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2011 r. były działania związane z wprowadzaniem naziemnej telewizji cyfrowej. Zgodnie bowiem z planami 31 lipca 2013 r. nastąpi ostateczne zaprzestanie emisji analogowej sygnału programów telewizyjnych. Ponadto KRRiT uczestniczyła w pracach nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji w związku z koniecznością wdrożenia dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych – wynika ze sprawozdania KRRiT z jej działalności za rok ubiegły. Dziś senacka komisja Kultury i Środków Przekazu rozpatrzy to sprawozdanie.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=407725 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Discovery Communications, czyli amerykański tygrys na łowach

Vadim Makarenko

Bez względu na kilka błędów telewizyjna grupa Discovery ma za sobą bardzo udany rok. Choć ciągle szuka okazji i inwestuje poza USA, to nie zdecydowała się na przejęcie TVN. Podczas koktajlu w nowojorskim hotelu Hudson przy stoliku w rogu stoi para brodaczy: starszy siwy mężczyzna w dżinsach, ortalionowej kurtce i czapce z nadrukiem „NY”, a tuż obok pulchny 40-latek w bojówkach i wypuszczonej luźno szarej koszuli. Wyraźnie odstają od wnętrz i tematów rozmowy.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11599682,Discovery_Communications__czyli_amerykanski_tygrys.html

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

TP w 2012 r. ma dużo trudniej

Urszula Zielińska

Analitycy są zdania, że wyniki grupy Telekomunikacji Polskiej mogą być gorsze, bo rośnie konkurencja. „Polski rynek telekomunikacyjny jest najbardziej konkurencyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej” – napisał bank inwestycyjny Renaissance Capital. „Uważamy, że Magyar Telekom i Telefonika CR są w lepszej sytuacji, podczas gdy rynek pozostaje wymagający dla Telekomunikacji Polskiej, biorąc pod uwagę sprawy regulacyjne i konkurencję” – napisała instytucja, mając na myśli operatora sieci Play.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1138740_TP_w_2012_r_ma_duzo_trudniej.html (dostęp płatny)

Samsung Slate PC – 6999 zł

Piotr Kościelniak

Cechy tabletu i peceta z Windows 7 łączy nowy Samsung. Ekran ma przekątną 11,6 cala. Dzięki stacji dokującej i klawiaturze tablet można szybko zamienić w pełnowartościowy komputer.

Kurs w górę po kupnie przez Vodafone

Piotr Rudzki, Reuters

Operator komórkowy Vodafone zgodził się kupić za 1,04 mld funtów (1,7 mld dol.) operatora łączności przewodowej C&W Worldwide (CWW), co ułatwi działalność temu ostatniemu, bo nie będzie musiał obsługiwać użytkowników smartfonów. W Londynie akcje CWW skoczyły nawet o 17,8 proc., a walory kupującego drgnęły w górę o 0,8 proc.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1138706_Kurs_w_gore_po_kupnie_przez_Vodafone.html (dostęp płatny)

Sprzedaż Kindle na Allegro: 50 sztuk dziennie

Aleksandra Stanisławska

Od stycznia do marca w największym polskim serwisie aukcyjnym sprzedano 4,5 tys. e-czytników Amazona, najpopularniejszych w Polsce. W pierwszym kwartale 2012 roku e-czytnik Kindle, urządzenie firmy Amazon, sprzedawał się w serwisie aukcyjnym Allegro w tempie 50 urządzeń dziennie. Obroty z tego tytułu sięgnęły 2,3 mln zł – podaje raport przygotowany przez serwis Antyweb i system Manubia służący do monitorowania Allegro.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1138720_Sprzedaz_Kindle_na_Allegro:_50_sztuk_dziennie.html(dostęp płatny)

Rozwiązania Motorola Solutions dla sektora energetycznego

Przedsiębiorstwa z branży energetycznej coraz częściej inwestują w nowoczesne rozwiązania transmisji głosu i danych, które umożliwiają im osiągnięcie szybkiego przepływu informacji o krytycznym znaczeniu. Chcąc oferować usługi na najwyższym poziomie, dostawcy energii muszą posiadać bieżące dane o stanie swoich sieci, niezwłocznie reagować na wszelkie awarie i usuwać je w jak najkrótszym czasie. Obieg takich informacji zapewniają profesjonalne sieci cyfrowej komunikacji radiowej w standardzie TETRA – ang. TErrestrial Trunked RAdio.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1138230_Rozwiazania_Motorola_Solutions_dla_sektora_energetycznego.html (dostęp płatny)

Sektor musi być gotowy na zmiany: szybkie i nieuchronne

Zmiany w energetyce są doskonale widoczne nie tylko w opracowaniach analityków, ale i w rynkowych faktach. Jednym z elementów tych przemian są inteligentne sieci. Nie ma możliwości zatrzymania tego procesu. Można zastanawiać się „kiedy” i „jak”, ale nie „czy”.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1138228_Sektor_musi_byc_gotowy_na_zmiany:__szybkie_i_nieuchronne.html (dostęp płatny)

Najciekawsze fuzje i przejęcia

W 2011 roku wartość transakcji fuzji i przejęć w Polsce wyniosła 17,5 mld euro. wobec 20,9 mld euro rok wcześniej – wynika z raportu serwisu DealWatch oraz kancelarii CMS W ubiegłym roku w Polsce miało miejsce 516 fuzji i przejęć. Najważniejszą transakcją bez wątpienia było przejęcie Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcjonariusze Polkomtelu podpisali umowę sprzedaży 100 proc. akcji spółki w lipcu. Całkowita wartość tej operacji wyniosła 18,1 mld zł. Po odjęciu zadłużenia Polkomtelu i dywidendy, którą spółka wypłaciła na rzecz sprzedających, całkowita wartość transakcji zmniejszyła się do 15,1 mld zł.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1138193_Najciekawsze__fuzje_i_przejecia.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Teheran odłącza się od sieci

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu