Do grupy [b]ZPR S.A.[/b] wciąż należy operator [b]SuperMedia[/b], o którym dzisiaj nie słychać wiele na rynku. Należy i zgodnie ze strategią właściciela będzie należeć. Przyda się do budowania [i]content delivery network[/i] (CDN) na użytek przedsięwzięć medialnych grupy ZPR.

Infrastrukturę, jaką posiada operator, jego właściciel chce wykorzystywać do stworzenia CDN i przesyłania swoich treści internecie. – Ten projekt bardzo dobrze się rozwija, SuperMedia mają dość silną pozycję zwłaszcza w Warszawie. Ta działalność jest nam potrzebna w związku z treściami wideo, jakie zamieszczamy w internecie. Chcemy stworzyć CDN – mówi [b]Zbigniew Benbenek[/b], szef rady nadzorczej ZPR S.A. (grupa, do której należy m.in. kanał satelitarny Eska TV, Wydawnictwo Murator, czyli wydawca „Super Expressu”, i Grupa Radiowa Time, w skład której wchodzą radio Eska i Eska Rock).

Zdaniem Zbigniewa Benbenka, w przyszłości większość materiałów wideo będzie przesyłana w sieci IP. – Do tego potrzebne są duże przepustowości – mówi. Gdyby właściciel „Super Expressu” nie miał własnych serwerów, trudno byłoby mu np. poradzić sobie z ruchem na stronie SE.pl po publikacji skandalizujących materiałów wideo z senatorem [b]Krzysztofem Piesiewiczem[/b].

– Świadczymy też usługi dostępu do serwerów wideo dla innych wydawców, to daje nam przewagę technologiczną – mówi Zbigniew Benbenek. Wskazuje przy tym strategię [b]ATM[/b], jako zbliżoną do działań SuperMediów.