Zmiany we władzach Grupy 3S: ustępują założyciele

Publikacja: 27.09.2018 12:32

Od 1 października w zarządach spółek kontrolowanej przez fundusz Enterprise Investors Grupy 3S nastąpią zmiany – poinformowały służby PR teleinformatycznej firmy.

W 3S  ze stanowiska prezesa ustępuje Jacek Groyecki, współwłaściciel i współzałożyciel firmy. Jego miejsce zajmie Piotr Pawłowski, pełniący do tej pory funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży.

Z kolei w spółce 3S Data Center prezesem będzie kobieta – Monika Roś-Gruszczyk, dotąd członek zarządu spółki zastąpi Zbigniewa Szkaradnika, także współtwórcę i akcjonariusza Grupy 3S.

Obaj ustępujący założyciele 3S zapewniają, że przekazują stery spółek w dobre ręce doświadczonych menedżerów, którzy współpracują z nimi od lat. Podają też, że zmiana była planowana od dłuższego czasu. Mają pozostać doradcami firm.

– Jako Grupa stopniowo odchodzimy od sprzedaży prostych usług telekomunikacyjnych i będziemy rozwijać się w stronę bardziej zaawansowanych rozwiązań, wspierających realizację wizji biznesowych naszych Klientów – mówi cytowany w komunikacie Piotr Pawłowski.

– Widzimy bardzo dobre perspektywy dla rozwoju usług centrów danych, w szczególności kompleksowych rozwiązań łączących infrastrukturę i usługi IT – dodaje Monika Roś-Gruszczyk.

W skład Grupy 3S wchodzą: 3S i jej spółki zależne: 3S Data Center, 3S Fibertech. Należąca do grupy firma  SGT w lipcu br. została sprzedana Vectrze.

wsp. ziu

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu