Pierwszy smartfon 5G w Polsce od Huawei

Publikacja: 04.07.2019 14:48

Pierwszy smartfon 5G w Polsce od Huawei

Foto: cyfrowa.rp.pl

Chiński koncern Huawei oficjalnie wprowadził dziś na polski rynek smartfon działający w technologii 5G – Mate 20 X 5G.

Urządzenie o przekątnej 7,2 cala ma dwa procesory, z których Balong 5000 jest pierwszym na świecie siedmionanometrowym rozwiązaniem wspierającym technologię 5G dla budowanego obecnie przez operatorów NSA (ang. non-stand alone, czyli system w wersji korzystającej z architektury sieci LTE) oraz dla sieci samodzielnej.

Użytkownicy na razie będą mogli korzystać z tego aparatu głównie w sieciach starszych generacji (2G, 3G i 4G) oraz w testowych sieciach uruchamianych przez operatorów. Jeśli chodzi o 5G, to urządzenie obsługuje pasmo 3,5 GHz, 3,7 GHz oraz 4,7 GHz – wynika ze specyfikacji opublikowanej przez GSMonline.pl.

Poza nowym modemem producent zaproponował nową antenę w procesorze oraz zmieniony system chłodzenia. Układ SuperCool, zbudowany z warstwy grafenowej oraz komory parowej pozwala zachować niską temperaturę komponentów oraz optymalizować czas pracy na baterii. 4200-mAh akumulator ma wystarczać na pełne dwie doby intensywnej pracy.

Smartfon w sprzedaży ma pojawić się na przełomie lipca i sierpnia. Cena detaliczna wynosi 4299 zł. Nieoficjalnie wiadomo, że telefon dostępny będzie początkowo u jednego dystrybutora.

Równocześnie zaprezentowane zostały dwa nowe urządzenia, których premiera wspierana jest promocyjną przedsprzedażą.

Pierwszym z nich jest 10-calowy tablet Huawei MediaPad T5 LTE z 64 GB pamięci oraz dużą, 5100 mAh baterią. Producent zapewnia, że jedno ładowanie wystarczy na 8 godzinny seans filmowy online. Urządzenie dostępne będzie w przedsprzedaży od 15 lipca w cenie 999 zł. Przez dwa tygodnie kupujący otrzymają w prezencie bezprzewodowe, sportowe słuchawki AM61.

Drugim produktem jest smartfon P smart Z, z wysuwanym obiektywem aparatu do selfie. Model ze średniej półki wspierany sztuczną inteligencją cechuje się pojemną baterią i dobrym zestawieniem dwóch aparatów głównych oraz jednego wysuwanego nad urządzenie 16 Mpx aparatu do selfie. Cena telefonu to 1199 zł.

Dla osób, które zdecydują się na zakup w przedsprzedaży (od 5 do 21 lipca)  producent przygotował niespodziankę w postaci  wodoszczelnej inteligentnej opaski Huawei Band 2 Pro, której cena w regularnej sprzedaży wynosi 199 zł.

– wsp. ziu

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu