Reklama

Moody’s ściął rating dla TP

Publikacja: 04.03.2013 15:08

Moody’s Investors Service obniżył dziś  z A3 do Baa1 ratingis dla obligacji niezabezpieczonych  grupy Telekomunikacji Polskiej i dla samej spółki oraz jej firm zależnych: TPSA Eurofinance oraz TPSA Eurofinance France. Agencja utrzymała negatywną perspektywę dla swoich ocen, co oznacza, że jeśli wyniki telekomu pogorszą się, ratingi także mogą ponownie pójść w dół.

– Obniżyliśmy ratingi dla TPSA za sprawą niepewności otaczającej jej zdolność to podtrzymania historycznie silnych wskaźników finansowych w świetle rosnącej konkurencji i presji ze strony regulatora – mówi cytowany w komunikacie Moody’s Carlos Winzer, wiceprezes agencji i analityk wiodący zajmujący się TP.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Telekomunikacja
Które sieci komórkowe wybierali Polacy? Zwycięzców jest dwóch
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama