Reklama
Rozwiń

Operator uzyskał 1,37 Gb/s z kabla koncentrycznego

Publikacja: 15.02.2011 15:58

Szwajcarski [b]Cablecom[/b], operator kablowy z grupy [b]Liberty Global[/b] zademonstrował na kongresie w Zurichu transmisję danych po kablu koncentrycznych z prędkością 1,37 Gb/s. Prędkość została uzyskana w warunkach laboratoryjnych, dzięki wykorzystaniu – jak podaje serwis [b]TelecomPaper[/b] – niestandardowych, choć dostępnych na rynku, rozwiązań (zestaw czterech modemów kablowych w standardzie EuroDOCSIS podłączonych do zarządzającego ruchem przełącznika).

Pokaz miał charakter wyłącznie poglądowy. Maksymalna wydajność technologii DOCSIS 3.0 sięga dzisiaj ok. 400 Mb/s. Na globalnym rynku oferowane są najczęściej komercyjne prędkości ok. 100 Mb/s, niebawem można się spodziewać 200 Mb/s. Brytyjski operator [b]Virgin Media[/b] mówi o uruchomieniu usług 400 Mb/s w swojej sieci HFC w tym roku. W Polsce operatorzy kablowi oferują dzisiaj maksymalnie prędkości ok. 120 Mb/s.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank