Jak administracja może wesprzeć efektywnie inwestycje w infrastrukturę szerokopasmową? To temat, któremu będzie poświęcona najbliższa konferencję Krajowego Forum Szerokopasmowego organizowana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w ramach spotkań informacyjno-doradczych projektu System Informacyjny o infrastrukturze szerokopasmowej i portal Polska Szerokopasmowa. Odbędzie się 26 kwietnia 2012 roku w Warszawie w Centrum Konferencyjno-Kongresowym przy ulicy Bobrowieckiej 9.

Omówione zostaną np. modele udostępniania sieci współfinansowanych z funduszy unijnych. Jedno z wystąpień poświecone będzie otwartemu dostępowi do danych jako narzędziu efektywnych inwestycji. W tym kontekście będzie też podjęty temat inwentaryzacji sieci.

Przedstawiciele urzędów marszałkowskich z woj. dolnośląskiego i pomorskiego podzielą się doświadczeniami z zakresu podejmowania inwestycji w sieci regionalne, a reprezentant Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej przedstawi dobre praktyki w zakresie projektów 8.4 POIG (budowa sieci ostatniej mili).

Konferencja jest bezpłatna.

Serwis rpkom.pl jest partnerem konferencji.