– Rozmawiamy o porozumieniu z tymi operatorami. Są oni zainteresowani transmisją naszego sygnału TV do ich własnych klientów z sektora ISP – powiedział Bartłomiej Czardybon, prezs zarządu SGT w rozmowie z rpkom.pl podczas trwającej w Wiśle V Ogólnopolskiej Konferencji iNET-meeting. Do tej pory taka umowa wiązała go tylko z Hawe. Jak deklaruje SGT do retransmisji sygnału TV dla około 100 abonentów operator ISP potrzebuje łącza transmisji danych o przepływności 300 Mb/s (2 x STM1).

SGT dostarcza dzisiaj sygnał IPTV do 3,5 tys. dekoderów, a relacje wiążą go z 2,5 tys. abonentami. Przedstawiciele spółki przyznają, że plany sprzedaży były wyższe. Jako bariery w rozwoju produktu wymieniają m.in. ostrą konkurencję ze strony platform satelitarnych i sieci kablowych, koncentrację partnerów na sprzedeaży dostępu do internetu i niekiedy zbyt niski priorytet usług telewizyjnych. Największy z partnerów SGT sprzedał Jambox 280 klientom we własnej sieci.

Bartłomiej Czardybon liczy na zwiększenie liczby klientów w efekcie zwiększenia liczby kooperujących ISP. Na koniec roku ma być ich ok. 90 wobec 60 dzisiaj. Najwięcej partnerskich sieci ISP ulokowanych jest na Śląsku. Mniejsze regiony, to Łódź i Trójmiasto.