Przegląd prasy rpkom.pl – piątek 29 maja

Publikacja: 29.05.2015 07:30

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Widzowie chcą czegoś innego niż kablówki

Pakiety płatnych telewizji na całym świecie puchną w stacje, podczas gdy statystyczny widz ogląda ich regularnie zazwyczaj zaledwie kilka. Z badań przeprowadzanych na różnych rynkach wynika, że widzowie chętnie płaciliby już tylko za wybrane kanały telewizyjne oferowane przez operatorów….

http://archiwum.parkiet.com/artykul/768071_Widzowie_chca_czegos_innego_niz_kablowki.html (dostęp płatny)

Milmex: Sąd: bez upadłości

Niepocieszeni mogą być wierzyciele spółki Milmex Systemy Komputerowe. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód X Wydział Gospodarczy 11 maja oddalił pięć wniosków złożonych przez wierzycieli firmy o ogłoszenie jej upadłości – dowiedzieliśmy się. Z ustnej informacji od pracownicy sądu wynika, że przyczyną decyzji był brak majątku…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/768070_Milmex:_Sad:_bez_upadlosci.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Piotrowska-Oliwa bierze się za Virgin

Menedżerka obejmie stery w polskim biznesie Richarda Bransona. Ma pokazać, że wirtualny operator jednak liczy się w realu.  To chyba musiało się tak skończyć. Gdy jesienią zeszłego roku Grażyna Piotrowska-Oliwa, przy wsparciu m.in. Tomasza Misiaka (udziałowca Work Service), wypłynęła jako inwestorka w spółce Telakces.com, wydawało się, że to po prostu nowe otwarcie

http://pulsbiznesu.pb.pl/4160792,51226,piotrowska-oliwa-bierze-sie-za-virgin (dostęp płatny)

Czas na zmyślne domeny

Firmy mogą rejestrować strony internetowe w rosnącej liczbie branżowych domen. Na razie się do tego nie rwą. Dobry adres często czyni firmę wiarygodną — zarówno w realu, jak i w internecie. Choć w tym drugim dobrych adresów jest więcej niż w warszawskich biurowcach, firmy hostingowe przekonują, że takich, które są do wzięcia od ręki, jest coraz mniej. — W domenach z rozszerzeniem .com czy .net już niemal wyczerpano kombinacje czterech znaków.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4160788,45965,czas-na-zmyslne-domeny (dostęp płatny)

Polska mikrochmura

Wartość usług w rodzimej chmurze IT doszła do 100 mln zł. Rynek będzie rósł w tempie ponad 10 proc. rocznie. Z dużej chmury mały deszcz. Mimo hurraoptymistycznych prognoz polski rynek usług w chmurze obliczeniowej rozwija się powoli. Firma doradcza Audytel szacuje, że jego wartość właśnie dobrnęła do 100 mln zł. To nic w porównaniu z tym, co dzieje się w Europie Zachodniej i USA, gdzie na ten segment rynku IT postawili tacy giganci, jak Amazon, Microsoft i Dell.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4160778,50220,polska-mikrochmura (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Agencja Rozwoju Przemysłu uruchomiła platformę transferu technologii

Udostępniony przez ARP bank technologii ma połączyć potrzeby i oczekiwania przemysłu, nauki, wynalazców i sektora małych i średnich firm.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1277767-Agencja-Rozwoju-Przemyslu-uruchomila-platforme-transferu-technologii.html (dostęp płatny)

Koniec ery kanapy i programu TV

Coraz więcej Polaków nie ma w domu telewizora. Jeszcze parę lat temu takie osoby uważane byłyby za dziwaków, dzisiaj są znakiem czasów. W dobie komputerów, smartfonów, tabletów oraz wszechobecnego internetu odbiorniki TV stają się zwyczajnie zbędne.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1277758-Koniec-ery-kanapy-i-programu-TV.html (dostęp płatny)

Ogromne zainteresowanie naziemną telewizją

Ponad 11 tys. głosów napłynęło do KRRiT w ramach konsultacji dotyczących tzw. ósmego multipleksu. Większość od zwolenników umieszczenia tam TV Republika. Jak podaje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, stanowiska dotyczące TV Republika zawierały często nie tyle odpowiedzi na pytanie, ile apel lub żądania. – Przeważająca większość […] miała jednobrzmiący tekst lub była wypełnionym formularzem w wersji elektronicznej…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1277776-Ogromne-zainteresowanie-naziemna-telewizja.html (dostęp płatny)

Polskie start-upy tworzą przyszłość

Młode firmy z naszego kraju coraz częściej podbijają świat nowymi technologiami. Szczególnie mocną pozycję wypracowały sobie na dynamicznie rosnących rynkach druku 3D, dronów oraz tzw. beaconów. Dziś co dziesiąta maszyna do trójwymiarowego druku sprzedana na świecie pochodzi z Polski.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1277764-Polskie-start-upy-tworza-przyszlosc.html (dostęp płatny)

Widzowie chcą czegoś innego niż dają kablówki

Na całym świecie klienci chętniej płaciliby dostawcom telewizji tylko za dostęp do tych stacji, które rzeczywiście oglądają. Stworzenie takiej oferty oznaczałoby rewolucję na telewizyjnym rynku.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1277757-Widzowie-chca-czegos-innego-niz-daja-kablowki.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Widzowie chcą czegoś innego niż kablówki

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?