– Chcemy nadal konsolidować polski rynek kablowy. Jeśli nam się to uda, wystartujemy po częstotliwości komórkowe. Świadczenie usług w oparciu o nie ma sens tylko wtedy, gdy ma się ogólnokrajowy zasięg  usług – zapowiedział Manuel Kohnstamm, szef relacji publicznych Liberty Global, właściciela UPC Polska.

Możliwość starania się o częstotliwości do sieci LTE sygnalizował już wcześniej i zarząd UPC, i właściciel Liberty Global. UPC zwykle działa w modelu MVNO. W Polsce operator buduje platformę pełnego pełnego MVNO we współpracy z PTK Centertel. Własny radiodostęp będzie ostatnim elementem własnej infrastruktury komórkowej. Grupa Liberty dysponuje takową np. w Chile.

Konsolidacja rynku kablowego oznacza dla UPC Polska większą masę klientów, którym można będzie dosprzedawać usługi w sieci mobilnej, co z kolei oznacza szybszy zwrot z inwestycji i większy sens nabycia częstotliwości radiowych.

UPC Polska będzie przekonywać polskie władze antymonopolowe, że wobec substytucji usług w różnych sieciach telekomunikacyjnych konsolidacja rynku kablowego nie stanowi zagrożenia dla konsumentów.