W ostatnich tygodniach do grona klientów biznesowych wielkopolskiej sieci kablowej dołączyło kilka nowych podmiotów. Jednym z nich jest [b]Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych[/b] w Poznaniu, które będzie korzystało z dostępu do sieci internet w technologii światłowodowej. Umowa została zawarta na 36 miesięcy. Wartość kontraktu, to 16 tys. zł netto. [b]Inea[/b] dostarczy pięć łączy optycznych o przepustowość 4/1 Mb/s. Współpraca obejmie dostęp dla następujących jednostek: Komendy Garnizonu, Wojskowego Sądu Garnizonowego i Okręgowego, Wojskowej Prokuratury Okręgowej i Garnizonowej.

– To pierwszy kontrakt z jednostką wojskową, ale mogę zdradzić, że staramy się o kolejne – mówi [b]Przemysław Błaszczyk[/b], dyrektor Sprzedaży do Klientów Biznesowych operatora. Pod koniec 2010 r. Inea wygrała również przetarg na uruchomienie transmisji danych 100/100 Mb/s pomiędzy trzema lokalizacjami [b]Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem[/b] w Poznaniu. Wartość 36-miesięcznego kontraktu, to 108 tys. zł netto. W tym roku Inea aktywowała dla tego samego SZOZ-u również usługi dostępu do internetu i telefoniczne. Czas trwania umowy, to 36 miesięcy, wartość – 320 tys. zł netto.

Inea rozwija usługi dla biznesu od połowy 2009 r. Obecnie obsługuje ok. 1450 firm, w tym 200 wykorzystujących technologię światłowodową. Inea planuje, że do końca 2011 r. obsługiwać będzie już 4000 podmiotów prawnych, w tym 500 za pomocą technologii optycznej.

– Do świadczenia usług wykorzystujemy sieć światłowodową, głównie w technologii ethernetowej. Z tego rozwiązania korzystają głównie średnie i duże przedsiębiorstwa. Po kablach koncentrycznych dostarczamy usługi małym firmom – mówi Przemysław Błaszczyk. W ostatnich latach Inea zrealizowała zamówienia na usługi głosowe, internetowe, czy transmisje danych dla firm z branży budowlanej, usługowo-handlowej, a także dla kilku dużych [i]call center[/i]. Od pewnego czasu angażuje się mocniej w przetargi publiczne (szpitale, urzędy, spółdzielnie, itp.)

– Ten rok upłynie pod znakiem rozwoju oferty dla biznesu. Wprowadzimy VoIP, ofertę telewizyjną dla biznesu i wideokonferencje. Przygotowujemy się też do przedstawienia atrakcyjnej oferty m.in. na kompleksowe zabezpieczenie komputera (projekt bezpieczny Internet) i online back-up danych (np. zdjęć i dokumentów) – mówi Przemysław Błaszczyk.