W Polsce przebywa w tym tygodniu Christopher Beale, partner i założyciel Alinda Capital Partners, pierwszego funduszu infrastrukturalnego, który zdecydował się zainwestować w naszym kraju.

Według informacji rpkom.pl Christopher Beale spotkać ma się dziś po południu z wicepremierem Januszem Piechocińskim. To na razie kurtuazyjna wizyta, ale  Amerykanie chcą poznać plany i podejście rządu wobec inwestycji infrastrukturalnych. Mają być przy tym zainteresowani współpracą z Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi.

Fundusz prowadzony przez Beale’a od kilku miesięcy jest właścicielem EmiTela, operatora radiodyfuzyjnego, który zamierza startować w aukcji 800/2600 MHz.

Alinda Capital Partners powstał w 2005 roku. Od tamtej pory zainwestowała w udziały spółek infrastrukturalnych (lotniska, drogi, porty, ale też gazowe sieci przesyłowe, przedsiębiorstwa pożytku publicznego) 7,4 mld dol.

Christopher Beale pracował wcześniej dla Citigroup, gdzie zajmował się organizacją finansowania dla inwestycji infrastrukturalnych. Ma za sobą również pracę Morgan Stanley’a i CSFB oraz przewodniczenie radzie nadzorczej Beale Lynch Capital Partners.