Przegląd prasy – piątek 5 listopada

Publikacja: 05.11.2010 09:06

[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]

[b]Netia rośnie i idzie na zakupy. Na celowniku trzy duże spółki[/b]

Przemysław Poznański

Dialog, Exatel, a może i TK Telekom – to spółki, których kupnem zainteresowana jest Netia. Największy alternatywny operator pokazał wczoraj, że szybko rośnie. – Mamy umowy z bankami na 700 mln zł oraz 313 mln zł na koncie – tłumaczy Mirosław Godlewski, prezes Netii. – Te pieniądze chcemy przeznaczyć na akwizycje – dodaje.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8615538,Netia_rosnie_i_idzie_na_zakupy__Na_celowniku_trzy.html

[b]Empik pokazał swój czytnik e-książek. Drogi?[/b]

pm, les, vad

Oyo, bo tak nazywa się urządzenie, od dziś jest dostępny w przedsprzedaży. Czytnik kosztuje 649 zł (595 zł w promocji trwającej do 16 listopada). Empik to pierwszy duży gracz na rynku, który kilka tygodni temu zaczął sprzedawać e-książki, a teraz również własne urządzenie do ich czytania. Cena Oyo jest zaskoczeniem. Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji czytnik miał być tańszy i kosztować ok. 500 zł. W niemieckiej niemieckiej sieci księgarni Thalia, z którą Empik razem składał zamówienie na urządzenia Oyo, kosztuje 139 euro (ok. 540 zł)

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8611759,Empik_pokazal_swoj_czytnik_e_ksiazek__Drogi_.html

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]Era ciągle za Orange i Plusem[/b]

Katarzyna Latek

Rywale mają więcej klientów. I choć operator poprawił przychody, to z rentownością ta sztuka się nie udała. Kilka dni temu pisaliśmy, że Era po rozwiązaniu konfliktów właścicielskich może powalczyć o klientów. Operator, przynajmniej pod względem liczby abonentów, odstaje od konkurentów. I Plus, i Orange przekroczyli już liczbę 14 mln klientów. Era — jeszcze nie. Przy okazji raportu kwartalnego Deutsche Telekom podał dane Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC). Przychody operatora w III kw. wyniosły 472 mln EUR (1,88 mld zł wedłyg kursu na koniec września 2010), co oznacza wzrost o 4,9 proc. r/r. Po dziewięciu miesiącach przychody Ery wynoszą 1,36 mld EUR (5,438 mld zł), o 4 proc. więcej niż przed rokiem. Zmiany procentowe dotyczą kwot w euro.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=760dc025-598b-49c6-9dbb-c01942bc51f5&date=2010-11-05

[b]Netia: mamy pieniądze na przejęcia[/b]

Magdalena Wierzchowska

Telekom przekonuje, że stać go na zakup i Exatela, i Dialogu. Na razie ma miliard, ale… Wyniki operatora telekomunikacyjnego Netia nieco rozczarowały, zwłaszcza na poziomie operacyjnym. — Na wyniki miał wpływ koszt pozyskania klientów, przełączenie klientów na sieć opartą na LLU [dostęp do lokalnej pętli abonenckiej — przyp. red.] i zwiększenie skali retencji klientów w związku ze zmianą polityki cenowej Telekomunikacji Polskiej w zakresie internetu — mówi Mirosław Godlewski, prezes Netii.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=2b0e7026-2e8e-433e-b1a2-ebbef6c8a684&date=2010-11-05

[b]UPC ma milion abonentów TV[/b]

Katarzyna Latek

Operator kablowy ma ponad milion klientów telewizji kablowej (w tym 332 tys. klientów cyfrowej TV), 216 tys. abonentów telefonu stacjonarnego i pół miliona użytkowników szerokopasmowego internetu. Na koniec III kw. liczba sprzedanych przez UPC usług (RGU) przekroczyła 1,732 mln.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=b8e5dccc-7d47-49d0-882d-230f1fc7a682&date=2010-11-05

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

[b]Netia ma się gorzej z powodu Neostrady[/b]

Urszula Zielińska

Choć kwartalne zyski alternatywnego operatora rozczarowały inwestorów, to spółka podtrzymała prognozy na ten rok oraz średnioterminowe założenia. Obniżki cen usług internetowych Telekomunikacji Polskiej (nawet o 20 proc. w odniesieniu do popularnych prędkości przesyłu danych), które były efektem porozumienia TP z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, wpłynęły na wyniki Netii.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/690696_Netia_ma_sie_gorzej_z_powodu_Neostrady.html

[b]Ubezpieczenia mieszkań z TP[/b]

Piotr Rosik

Telekomunikacja Polska, która ma około 8 mln klientów, będzie pośredniczyć w sprzedaży ubezpieczeń mieszkaniowych oferowanych przez Link4 – dowiedział się „Parkiet”.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/690642_Ubezpieczenia_mieszkan_z_TP.html

[b]Zyski Ery były wyższe niż Orange[/b]

Urszula Zielińska

Trzeci kwartał przyniósł Polskiej Telefonii Cyfrowej (operator sieci Era) przychody podobne jak przed rokiem. Wyniosły 1,891 mld zł, o 0,1 proc. więcej niż w III kw. 2009 r. – wynika z przeliczenia danych opublikowanych przez Deutsche Telekom, udziałowca Ery.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/690694_Zyski_Ery_byly_wyzsze_niz_Orange.html

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

[b]Netia: gorsze wyniki, ale roczne cele blisko[/b]

Urszula Zielińska

Porozumienie Telekomunikacji Polskiej z Urzędem Komunikacji Elektronicznej na razie osłabia pozycję Netii, największego konkurenta TP. Porozumienie umożliwiło obniżki przez TP cen Neostrady (nawet o 20 proc. w najpopularniejszych prędkościach), a to sprawiło, że w III kwartale2010 r. koszty Netii urosły, a jej zyski rozczarowały inwestorów giełdowych.

http://new-arch.rp.pl/artykul/994046_Netia:_gorsze_wyniki__ale_roczne_cele_blisko.html

[b]TP pośrednikiem ubezpieczeniowym[/b]

Piotr Rosik

Link4 zaoferuje ubezpieczenia 8 mln abonentów Telekomunikacji Polskiej Umowa z Link4 potwierdza, że TP przyspieszyła realizację projektu pośrednictwa w sprzedaży ubezpieczeń, o którym mówiło się od dwóch lat. Do końca sierpnia grupa oferowała ubezpieczenia tylko poprzez sieć komórkową Orange (turystyczne Generali, od kradzieży telefonu ACE oraz zdrowotne i od trwałej niezdolności do pracy MetLife). Od 23 sierpnia br. część klientów TP może korzystać z grupowego ubezpieczenia PZU na wypadek śmierci w nieszczęśliwym wypadku i od utraty pracy.

http://new-arch.rp.pl/artykul/994048_TP_posrednikiem_ubezpieczeniowym.html

[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]

[b]Netia rośnie i idzie na zakupy. Na celowniku trzy duże spółki[/b]

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą