Zmiany w akcjonariacie Aiton Caldwell

Publikacja: 26.04.2013 14:14

Podmioty Borgosia Investment, Bridge20 Enteprises oraz Jadhave Holdings związane z założycielami portalu O2 sprzedały w czwartek blisko 4,1 mln akcji operatora VoIP – notowanego na małej giełdzie Aitona Caldwella.

Akcje kupili Mirosław Szturmowicz (niegdyś dyrektor generalny IBM w Polsce, wiceprezes Prokomu Software oraz wiceszef PZU ds. informatycznych) i Ryszard Wojnowski, dotychczasowy akcjonariusz i członek rady nadzorczej spółki.

Za akcję płacili po 1,3 zł, czyli mniej niż walor firmy kosztuje na NewConnect. 23 kwietnia na transakcję zgodziło się walne zgromadzenie Aitona.

Zmiany w akcjonariacie miały miejsce dzień po publikacji raportu rocznego Aitona, który jest właścicielem marek komunikacji internetowej Freeconect, Vanberg System i Smarto. Mają one łącznie 140 tys. użytkowników i około 40 proc. polskiego rynku VoIP .

W 2012 roku przychody Aitona wyniosły nieco ponad 12,4 mln zł, EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) 2 mln zł, a zysk netto 0,6 mln zł.

Pierwotnie firma miała nieco wyższe oczekiwania co do przychodów i niższe co do wyniku netto. Za najważniejszy swój projekt Aiton uważa wyjście z produktami na rynki zagraniczne. W lipcu ubiegłego roku spółka zawarła umowy partnerskie dotyczące wprowadzenia jej technologię na rynki Rumunii i USA.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu