571 tys. abonentów: broadband Plusa w połowie roku

Publikacja: 05.11.2012 08:09

Choć Polkomtel konsekwentnie nie zdradza mediom wyników sprzedaży swojej flagowej usługi – dedykowanego mobilnego dostępu do Internetu – to znają je obligatariusze telekomu i pokazuje je wrześniowy raport banku inwestycyjnego HSBC.

Wynika z niego, że po pierwszych sześciu miesiącach br. operator sieci Plus miał 571 tys. abonentów szerokopasmowego mobilnego Internetu (nie licząc posiadaczy smartfonów) czyli tyle, ile w grudniu ub. r.

W I kw. br. przybyło mu 2 tys. klientów, ale w II kw. tyle samo ubyło. HSBC umieścił te dane w tabeli, jako źródło danych podając samą firmę.

W tym samym zestawieniu można znaleźć szczegółowe dane o liczbie kart SIM Polkomtela i ARPU telekomu: w II kw. br. w segmencie post-paid wynosiło ono 62 zł, a w pre-paidzie 16 zł. Na koniec I kw. br.  odpowiednio: 60 i 15 zł.

Dla porównania, Play w 6 miesięcy powiększył statystyki klientów mobilnego Internetu o około 100 tys. użytkowników i zakończył półrocze z około 1,1 mln abonentów usługi mobilnego Internetu. PTC (T-Mobile) w czerwcu miała ich 826 tys., a Centertel (Orange) 848 tys. Przyłączały w kwartale kilkadziesiąt tysięcy abonentów.

Łącznie, dwie firmy Solorza-Żaka, czyli Polkomtel i Cyfrowy Polsat obsługiwały w czerwcu tego roku 670 tys. klientów usługi dostępowej.

HSBC szacuje, że w tym roku CAPEX Polkomtela wyniesie w sumie 749 mln zł, a w 2013 r. – 1 mld zł. Spodziewa się po spółce straty brutto zarówno w tym, jak i przyszłym roku. Ma to być odpowiednio 198 mln zł i 152 mln zł straty przed opodatkowaniem.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu