Przegląd prasy rpkom.pl – piątek 3 kwietnia

Publikacja: 03.04.2015 07:30

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

CD Projekt z „Wiedźminem 3″ licytuje wysoko

Inwestorzy giełdowi akumulują akcje producenta gier komputerowych. Jego kapitalizacja przekroczyła w czwartek 2 miliardy złotych. Przedświąteczny tydzień był wyjątkowo udany dla akcjonariuszy CD Projektu. W czwartek papiery producenta gier komputerowych przejściowo kosztowały nawet 21,2 zł, czyli prawie 4 proc. drożej niż dzień wcześniej i 10,5 proc. więcej niż w piątek, 27 marca. Od początku roku kurs technologicznej spółki zwyżkował już o ponad jedną czwartą i znalazł się na najwyższym poziomie od początku 2002 r.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/766108_CD_Projekt__z_„Wiedzminem_3″_licytuje_wysoko.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

BGK chce bankructwa Prokomu

Syndyk Telewizji Familijnej ma sojusznika. Do gdańskiego sądu trafił drugi wniosek o ogłoszenie upadłości dawnego wehikułu Ryszarda Krauzego. Tegoroczna Wielkanoc nie będzie spokojna dla menedżerów Prokomu Investments (PI). W lany poniedziałek minie termin złożenia przez tymczasowego nadzorcę sądowego sprawozdania o stanie majątkowym spółki. Na jego podstawie sąd zdecyduje, czy ogłosić bankructwo byłego wehikułu inwestycyjnego Ryszarda Krauzego, z którego eksmiliarder oficjalnie wycofał się ponad rok temu.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4043381,45780,bgk-chce-bankructwa-prokomu (dostęp płatny)

Inwazja PC utknęła w prokuraturze

Na opinię biegłych księgowych śledczy mogą poczekać… nawet kilka lat. Niektórym wątkom sprawy grozi przedawnienie.Od 31 sierpnia 2012 r. prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie spółki Inwazja PC, właściciela sieci sklepów komputerowych, notowanej na NewConnect od 5 kwietnia 2011 r. do 18 stycznia 2012 r.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4043373,12831,inwazja-pc-utknela-w-prokuraturze (dostęp płatny)

Woolet ma pełną kieszeń

Na polski projekt inteligentnego portfela internauci wyłożyli wielokrotnie większą kwotę, niż planowali pomysłodawcy. Prawie 333 tys. USD, czyli ponad 1,2 mln zł, udało się zebrać polskiemu start-upowi Woolet na produkcję inteligentnego portfela. Tym samym start-up dołączył do najlepszych polskich projektów crowdfundingowych w historii. Zbiórka ruszyła niecały miesiąc temu na Kickstarterze, projekt wsparło ponad 2,6 tys. osób.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4043357,89481,woolet-ma-pelna-kieszen (dostep płatny)

Nowa hybryda Microsoftu

Amerykański gigant zaprezentował trzecie wcielenie tabletu Surface.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4043342,37610,nowa-hybryda-microsoftu (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

2,6 mld zł na reklamę w sieci w Polsce

Firmy wydały na promocję w polskim internecie w ubiegłym roku tylko o 7,2 proc. więcej niż rok wcześniej, ale w tym ma być lepiej.Zdaniem Włodzimierza Schmidta, prezesa IAB Polska, organizacji zrzeszającej firmy działające w polskiej sieci, w tym roku ponownie zaobserwujemy na rynku reklamy internetowej dwucyfrowy wzrost.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1272827-26-mld-zl-na-reklame-w-sieci-w-Polsce.html (dostęp płatny)

Amerykanie chcą kupić nasze drony

Szejkowie z Dubaju mogą zainwestować w projekt polskich naukowców. Zamówienia płyną już z USA. Robolifeguard – tak nazywa się koncepcyjny dron ratunkowy, zaprojektowany przez inżynierów z Chełma i konstruktorów z krakowskiej firmy FlyTech Solutions

http://archiwum.rp.pl/artykul/1272825-Amerykanie-chca-kupic-nasze-drony.html (dostęp płatny)

Jay-Z integruje swoje serwisy Tidal i WiMP

Od piątku wszyscy polscy użytkownicy płatnej wersji serwisu muzycznego WiMP mogą się zalogować do analogicznej usługi Tidala. Docelowo Tidal zastąpi markę WiMP na wszystkich rynkach. Tidal i WiMP to siostrzane serwisy streamingujące muzykę w sieci i należące do tego samego właściciela. Jest nim od stycznia Project Panther, spółka amerykańskiego rapera Jaya-Z.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1272826-Jay-Z-integruje-swoje-serwisy-Tidal-i-WiMP.html (dostęp płatny)

Tim Cook też rozda majątek

Prezes koncernu Apple zapowiada, że przeznaczy niemal wszystkie swoje pieniądze na działalność charytatywną. Jego gest jest bardziej radykalny niż Billa Gatesa czy Marka Zuckerberga.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1272836-Tim-Cook-tez-rozda-majatek.html (dostęp płatny)

„Wiedźmin 3″ rozpala inwestorów

Zbli­ża­ją­ca się pre­mie­ra gry kom­pu­te­ro­wej „Wiedź­min 3″ (pla­no­wa­na na 19 ma­ja) do­pin­gu­je in­we­sto­rów do ku­po­wa­nia ak­cji CD?Pro­jek­tu. Na po­cząt­ku mar­ca kurs tech­no­lo­gicz­nej spół­ki z im­pe­tem prze­bił szczyt usta­no­wio­ny po­nad rok te­mu na po­zio­mie 18,35 zł, by na­stęp­nie, po krót­kim od­po­czyn­ku, zno­wu ru­szyć w gó­rę.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1272842-„Wiedzmin-3″-rozpala-inwestorow.html (dostęp płatny)

Dla zawarcia umowy przez telefon nie ma znaczenia, kto jako pierwszy wykręca numer

PRAWA KONSUMENTÓW. Jeżeli przedsiębiorca proponuje zawarcie umowy przez telefon, to ma obowiązek potwierdzić jej treść utrwaloną na trwałym nośniku. Z obowiązku tego nie zwalnia go to, że to klient inicjuje takie negocjacje.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1272651-Dla-zawarcia-umowy-przez-telefon-nie-ma-znaczenia-kto-jako-pierwszy-wykreca-numer.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

CD Projekt z „Wiedźminem 3″ licytuje wysoko

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?