Zarząd Hyperiona oraz Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej poinformowały, że  w odniesieniu do artykułu prasowego, który ukazał się w dniu 20 listopada 2013 roku w tygodniku „Gazeta Polska” złożyły w Sądzie Okręgowym w Warszawie, pozwy o ochronę dóbr osobistych przeciwko Grzegorzowi Wierzchołowskiemu, Tomaszowi Sakiewiczowi, Niezależnemu Wydawnictwu Polskie oraz Słowu Niezależnemu.

Gazeta Polska w swym artykule napisła, że spółkę Małopolska Sieć Szerokopasmowa, powołaną przez samorząd województwa małopolskiego, przejęła firma Hyperion, z którą związani są m.in. były poseł PO (obecny prez Hyperiona Tomasz Szczypiński), syn Lwa Rywina Maciej, były szef Biura Śledczego SB Wiktor Fonfara. Według tygodnika dziwne było, że MSS została sprzedana za 2,6 mln zł, choć dzień przed transakcją zarząd województwa małopolskiego podjął uchwałę o przyznaniu jej aż 64 mln zł dofinansowania.

W ocenie Hyeriona i MSS przedmiotowy artykuł prasowy zamieszczony w Gazecie Polskiej oraz związana i wynikła z niego kampania medialna na portalach internetowych sposób jednoznaczny naruszają dobra osobiste spółek i w ich ocenie wytwarzają nieuzasadnioną negatywną atmosferę wokół projektu Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej, w związku z czym wniesienie wspomnianego wyżej powództwa stało się konieczne celem zapewnienia odpowiedniej ochrony.

Na początku stycznia Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego odnośnie  sprzedaży spółki Małopolska Sieć Szerokopasmowa. Zawiadomienie w tej sprawie złożył Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski.