Przegląd prasy rpkom.pl – piątek 23 października

Publikacja: 23.10.2015 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Polityczny trolling? Anonimowe konta internetowe też podlegają ochronie

Tego, kto ukrywa się w sieci pod pseudonimem, też można zniesławić. Tyle że aby dochodzić swoich praw, musiałby on jednak ujawnić swoją tożsamość.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/901178,polityczny-trolling-anonimowe-konta-internetowe-tez-podlegaja-ochronie.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Orange Polska: Wyższy dług, niższa dywidenda i sprzedaż aktywów

Z 1,3 po trzech kwartałach br. do 1,9–2 w końcu tego roku i do maksymalnie 2,2 w 2016 roku wzrosnąć może wskaźnik dźwigni finansowej Orange Polska, jakim jest zadłużenie finansowe netto (po odjęciu gotówki) do EBITDA. Takie pułapy zadłużenia telekomu i zapowiedź cięcia dywidendy, ku zaskoczeniu części analityków, podał zarząd kierowany przez Bruno Duthoita.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/772234_Orange_Polska:_Wyzszy_dlug_nizsza_dywidenda__i_sprzedaz_aktywow.html (dostęp płatny)

Asseco SEE: Segment bankowy motorem rozwoju

O ok. 3 proc. wyższy niż rok temu jest portfel zamówień Asseco South Eastern Europe. Obecnie ma wartość prawie 108 mln euro. Wprawdzie przychody informatycznej grupy nie rosną w imponującym tempie, ale udaje jej się skutecznie zwiększać zyski i marże. Tak było w III kwartale i można się spodziewać, że tendencja ta zostanie utrzymana w końcówce roku. Asseco SEE rozwija się organicznie, ale rozważa też przejęcia. Zarząd sygnalizuje, że grupa przygląda się trzem…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/772231_Asseco_SEE:_Segment_bankowy_motorem_rozwoju.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Nowoczesna mobilność w miastach

Wprowadzenie rozwiązań mobilności zrównoważonej w miastach to zadanie, przed którym stoją zarówno samorządy lokalne, jak i władze państwowe. Wprowadzenie rozwiązań mobilności zrównoważonej w miastach to zadanie, przed którym stoją zarówno samorządy lokalne, jak i władze państwowe.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4332328,6670,nowoczesna-mobilnosc-w-miastach (dostęp płatny)

Central Fund of Immovables ma pomóc Hawe

Łódzka spółka, która weszła do akcjonariatu Hawe, może pomóc w spłacie wierzycieli. Już porozumiała się z Open Finance. Nowi akcjonariusze zabierają się do porządków w światłowodowym Hawe. W ostatnim czasie w akcjonariacie pojawiła się spółka Central Fund of Immovables (CFI) z Łodzi, wchodząca w skład giełdowego CFI Holding (dawny Intakus), w którym karty rozdaje zaangażowana przede wszystkim w biznesy deweloperskie rodzina Kawczyńskich.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4332323,87936,central-fund-of-immovables-ma-pomoc-hawe (dostęp płatny)

Polacy przerzucają się na smart fony

Znacznie częściej niż jeszcze dwa lata temu używamy smartfonów i tabletów, a znacznie rzadziej komputerów. Znacznie częściej niż jeszcze dwa lata temu używamy smartfonów i tabletów, a znacznie rzadziej — komputerów stacjonarnych i odtwarzaczy MP3. Widocznie gołym okiem zmiany w zachowaniach konsumentów w Polsce potwierdza najnowszy raport Ericsson ConsumerLab.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4332318,13731,polacy-przerzucaja-sie-na-smartfony (dostęp płatny)

Mobilni polscy smartfonowcy

Pokaż, jaki masz telefon, a powiem ci, jak bankujesz. W Polsce 43 proc. właścicieli smartfonów bankuje mobilnie. 64 proc. robi zakupy. Światowa czołówka.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4332317,95869,mobilni-polscy-smartfonowcy (dostęp płatny)

Niska dywidenda z Orange

Wbrew obawom rynku telekom deklaruje wypłatę dywidendy. Będzie jednak niższa, więc kurs spada. Ponad 3,1 mld zł, które Orange będzie musiało wpłacić do polskiego budżetu za wylicytowane w ubiegłym tygodniu częstotliwości LTE, wyraźnie zwiększy poziom zadłużenia telekomu. Nie zrezygnuje on jednak w 2016 r. z wypłaty dywidendy.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4332312,74336,niska-dywidenda-z-orange (dostęp płatny)

Orange tnie dywidendę

Z powodu miliardowych wydatków na częstotliwości LTE i inwestycje w internet operator trzeci raz w historii obniży wypłatę dla akcjonariuszy. Są pierwsze efekty zakończonej aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz (aukcja LTE). Orange Polska, który wygrał najwięcej pasma i ma zapłacić 3,17 mld zł, zwiększa zadłużenie. Zapowiedział też inwestorom giełdowym, że w przyszłym roku wypłaci niższą dywidendę.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1290259-Orange-tnie-dywidende.html (dostęp płatny)

W sieci nie musi być za darmo

Już 17 proc. Polaków korzystających z internetu jako źródła pozyskiwania nowych informacji zapłaciło choć raz za treści w sieci. Wynik jest pod pewnymi względami wręcz szokujący, ponieważ wciąż powszechnie obowiązujący model korzystania z treści internetowych zakłada, iż w tym medium wszystko jest dostępne za darmo. Czyżby na naszych oczach dokonywał się prawdziwy przewrót…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1290239-W-sieci-nie-musi-byc-za-darmo.html (dostęp płatny)

Western Digital przejmie SanDisk

Amerykański producent twardych dysków kupi spółkę także specjalizującą się w przechowywaniu danych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1290225-Western-Digital-przejmie-SanDisk.html (dostęp płatny)

Polacy chętnie płacą za newsy w internecie

Za dostęp do wybranych artykułów oraz subskrypcję witryn z najnowszymi informacjami płacimy częściej niż Brytyjczycy, Hiszpanie czy Niemcy – wynika z najnowszych badań

http://archiwum.rp.pl/artykul/1290229-Polacy-chetnie-placa-za-newsy-w-internecie.html (dostęp płatny)

Łatwiejszy podpis elektroniczny, zmniejszone opłaty, nowe definicje

Niebawem zaczną obowiązywać nowe przepisy, które ułatwią przedsiębiorcom uzyskanie ochrony na używane logo lub designu produktu. Warto się już teraz przygotować do zmian.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1290128-Latwiejszy-podpis-elektroniczny-zmniejszone-oplaty-nowe-definicje.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Polityczny trolling? Anonimowe konta internetowe też podlegają ochronie

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu