Tuż po wakacjach, dzięki mobilnym hotspotom Inea pasażerowie poznańskiego MPK i konińskiego MZK będą mogli korzystać z Internetu we wszystkim środkach komunikacji miejskiej. Uzupełnią rozwijaną od czerwca ubiegłego roku stacjonarną sieć hotspotów Inea, która liczy ok. 70 punktów dostępowych. Od ubiegłego roku zalogowało się do niej ok. 50 tys. użytkowników, tj. ok. 1 tys. tygodniowo.

We wrześniu 2013 roku Inea udostępni Internet we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej w Poznaniu i w Koninie, w których będzie taka możliwość techniczna. Sieć znajdzie się w ponad 300 autobusach i ponad 200 tramwajach w Poznaniu oraz w 40 autobusach w Koninie. Podobny projekt zrealizował przed Olimpiadą w Londynie operator Virgin Media dla Transport for London, instalując hotspoty na stacjach metra.

Dostęp do internetu będzie podobny jak w przypadku innych punktów dostępowych hotspot Inea umiejscowionych na stałe w mieście. Dla ponad 100 tys. abonentów operatora surfowanie jest bezpłatne non-stop, dla pozostałych – mobilne hotspoty będą bezpłatne przez 15 minut. W Poznaniu model świadczenia usługi zostanie zweryfikowany wraz z końcem roku, po podsumowaniu pierwszych miesięcy wykorzystania usługi.

MPK w Poznaniu  i MZK w Koninie  nie podają, jaki jest koszt uruchomienia i obsługi tego rozwiązania.