Porzucając mobilny system [b]Microsoftu[/b], instalowanych w smartfonach i palmtopach [b]HP[/b] od lat gigant chce skupić się na platformie WebOS firmy Palm, przejętej przez HP wcześniej w tym roku – doniósł serwis Mobilebusinessbriefing.com.

Strata HP jest kolejną prestiżową porażką [b]Windows Phone 7[/b], odniesioną jeszcze przed rynkową premierą systemu. Dwa tygodnie temu prestiżowy magazyn [b]InfoWorld[/b], którego reporter Galen Grunman miał okazję testować przedpremierową wersję platformy, nazwał Windows Phone 7 „stratą czasu i pieniędzy”, oraz „platformą, którą nie powinien przejmować się żaden operator, producent telefonów i developer aplikacji”.

Wśród firm, które porozumiały się z Microsoftem w sprawie wsparcia Windows Phone 7 są [b]Samsung, HTC, LG, Asus i Dell[/b]. Jeden z najważniejszych graczy w tej grupie, HTC ogłosił, że nadal będzie rozwijał swoją nakładkę na interfejs mobilnego Windows, nazwaną interfejsem Sense. Stało się tak mimo prób odzyskania przez Microsoft większej kontroli nad doświadczeniem użytkownika platformy mobilnej.