Wstępne wyniki Milmeksu za 2013 rok; na razie bez bilansu

Publikacja: 10.03.2014 12:48

130,5 mln zł przychodów o około 33 mln zł więcej niż rok wcześniej, 8,42 mln zł zysku operacyjnego (dzięki dotacjom) i niecałe 0,5 mln zł zysku netto wobec 38 mln zł zarobku rok wcześniej zanotował w 2013 r. Milmex Systemy Komputerowe – wynika z wstępnych danych przedstawionych przez spółkę.

Firma nie przedstawiła przy tym jeszcze pełnego bilansu, a więc i struktury zobowiązań, która jest najważniejsza dziś dla trwałości jej biznesu.

Z komunikatu po spotkaniu z obligatariuszami wynikało, że spółka na kontach miała w końcu grudnia 233 tys. zł, jej zobowiązania wynosiły około 72 mln zł, z czego niezapłacone na czas odsetki od obligacji 1,8 mln zł.

Z drugiej strony dotacje przyznane Milmeksowi, których jeszcze nie otrzymał  to około 37 mln zł.

W drugiej połowie ub.r. Milmex popadł w kłopoty z płynnością finansową i nie wykupił na czas obligacji. Powodem tarapatów – podawał operator – miały być zatory w wypłacaniu dotacji. Pociągnęły one za sobą dalsze konsekwencje w postaci prób przerzucania płatności na abonentów i kłopotów z działalnością operacyjną. Media informowały, że sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu Netmaks firmy przestała działać.

Obecnie za swoje kłopoty operacyjne Milmex wini dużych operatorów sieci szkieletowych, z których usług korzystał. W komentarzu po spotkaniu z obligatariuszami sosnowiecka spółka pisała o „niedopuszczalnych, wręcz wrogich działaniach” dostawców łącz do sieci Netmaks.

Liczba użytkowników Netmaksu miała zmniejszyć się do około 4 tys..

Zarząd zapewnia, że trwają prace nad restrukturyzacją Milmeksu. Wsparcia przy niej udziela spółce obecnie Fundusz  Nowych Technologii EnterFinto.

Zgodnie z KRS, prezesem funduszu jest Krzysztof Iwańczuk, a w radzie nadzorczej zasiadają Dimitar Stoyanow, Marek Rudziński (zbieżność nazwisk z b. prezesem Hawe wydaje się przypadkowa) oraz Jarosław Leśniewski.

Inny fundusz – zarejestrowany w Izraelu Cameron Private Equity – ma zaś udzielić Milmeksowi wsparcia przy udziale w aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz.

Uzgodnienia z inwestorami mają być w toku.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu