Stowarzyszenie Miasta w Interrnecie (MwI) ciągle szuka cyfrowych latarników, którzy mają uczestniczyć w przedsięwzięciu „Polska Cyfrowa Równych Szans” w ramach projektu systemowego.

– Na razie zgłosiło się 300 osób, a założyliśmy że wszystkich latarników ma być 2600 – mówi Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenie MwI, które wygrało przetarg zorganizowany przez Ministerstwo Infrastruktury na działania związanymi z podnoszeniem kompetencji Polaków i budowaniem popytu z ich strony na usługi szerokopasmowe w ramach projektu systemowego.

Jak informuje Krzysztof Głomb, MwI już organizują pierwsze pilotażowe szkolenia dla latarników w woj. zachodniopomorskim. – W ten sposób chcemy wyłonić trenerów dla latarników i wypracować wspólny cykl szkoleń – mówi Krzysztof Głomb.

Jak podkreśla cyfrowymi latarnikami mają być nie informatycy, a lokalni liderzy, którzy rozpoczną pracę od podstaw z grupą wykluczonych cyfrowo, będą pytać o ich potrzeby i pokazywać do czego może się im przydać Internet. – Te działania mogą prowadzić nie tylko w swych miejscowościach, ale i miejscach pracy – mówi Krzysztof Głomb.