Firma Action, dystrybutor IT jest zainteresowana poszerzeniem swej oferty o smartfony i urządzenia mobilne chińskich marek ZTE i Huawei. – Prowadzimy z tymi producentami rozmowy, ale na razie mamy w wielu punktach duże rozbieżności. Chodzi o takie kwestie jak poziom marży czy stan zapasów – mówi Piotr Bieliński, prezes Action.

Jego zdaniem chińskie firmy „nie czują” polskiego rynku i są nim na razie średnio zainteresowane. – To nie dziwi, skoro w Chinach osiągają ogromne zyski i nie mają praktycznie konkurentów – mówi Piotr Bieliński. W segmencie smartfonów Action obecnie ma podpisane umowy dystrybucyjne z Samsungiem i LG. – Sprzedajmy też oczywiście i inne marki, bo są nimi zainteresowani nasi partnerzy, ale bez oficjalnych umów – mówi Bieliński. – Sprzedaż Action w tym segmencie produktowym szybko rośnie, ale też startowaliśmy niedawno z praktycznie z zerowego poziomu – dodaje.

O podpisaniu umowy z ZTE na dystrybucję smartfonów i modemów poinformowała ostatnio ABC Data, jeden z konkurentów Action.