Boni: za kilka miesięcy temat inwestycji OFE w sieć wróci

Publikacja: 10.12.2013 17:08

– Jeden projekt na razie straciliśmy. Mam jednak nadzieję, że wróci się do pomysłu inwestycji OFE w sieci szerokopasmowe – powiedział dziś były już minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, podczas panelu towarzyszącego publikacji raportu UPC Polska.

Według niego, punkt ten nie został przewidziany w ustawie o OFE, choć mógłby pozwolić na tańsze niż finansowane kredytem bankowym inwestycje rzędu 10 mld zł.

Boni podsumował też swoją kadencję wskazując na trzy główne przeszkody cyfryzacji kraju z jego perspektywy. – Dziś mogę o tym mówić już nieco swobodniej. Do główny barier zaliczyłbym nadmiar „silosowego podejścia” do cyfryzacji, dyskusje spiskowe i myślenie sektorowe – mówił były minister.

Według niego to, czego potrzebuje Polska to kompleksowe myślenie o cyfryzacji, gdy tymczasem każdy resort realizował projekty informatyzacji we własnym zakresie, na własny sposób.

Boni zauważył też, że postulaty wysunięte w raporcie UPC Polska nie padają po raz pierwszy i wszystkie znalazły już swoje ujście w dokumentach rządowych, takich jak Narodowy Plan Szerokopasmowy, czy Program Zintegrowanej informatyzacji Państwa.

– Potencjał cyfrowy Polski jest w trakcie rozbudzania – mówił były minister.

Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży